To, že Apple pracuje na vodotesnom iPhone nám naznačujú posledné mesiace samé patenty, ktoré ukazujú ako by mohol vstupu vody do zariadenia iPhone zabrániť. Našli sa naozaj rôzne a menší náznak sme našli už v modeli 6S a 6S Plus, ktorý ponúka tenučké gumené tesnenie okolo svojich strán. Práve to má zabrániť kvapkám napríklad dažďovej vody pred vnikom do zariadenia.

Vodotesný patent

Najnovší vodotesný patent od spoločnosti Apple je veľmi zaujímavý. Už sme tu mali napríklad také patenty, ako pomocou rôznych gumených tesnení zabrániť vode do vstupu zariadenia. Tento je ale úplne iný a môže vyzerať tak trošku ako sci-fi. Funguje totiž na princípe samoregenerujúceho elastomerného materiálu, ktorý sa pri vsunutí napríklad Lightning kábla otvorí a akonáhle sa kábel vysunie, tak port sa zase vyplní, čím zabráni vstupu vody do zariadenia. Slovami to ťažko popísať, no obrázok na patente to vysvetľuje asi dosť jasne.

- Reklama -
Vodeodolný patent -svetapple.sk
Vodeodolný patent -svetapple.sk

Aj tento patent len a len potvrdzuje informácie o tom, že ďalší iPhone, ktorý sa rozhodne Apple predstaviť pravdepodobne v septembri budúceho roka bude vodotesný. Presne to je to, čo chceme od Apple už dlhé roky ale žiaľ, nedočkali sme sa toho, aj keď konkurencia ponúka vodotesné smartfóny aj 2 či 3 roky.

Nevadí, všetko je raz po prvý raz a vodotesnosť by mohla byť jedným z hlavných dôvodov, prečo si kúpiť iPhone 7. Apple ju pravdepodobne nebude prezentovať v zmysle ochrany voči náhodnému obliatiu ale napríklad spôsobom, ako natáčať videá so svojím iPhonom aj pod vodnou hladinou. To ale bude usieť byť vodeodolnosť väčšej normy ako na hodinkách Apple Watch. Tie síce vydržia 1 meter pod hladinou (aj viac, ale 1 meter je garantovaná hodnota od Apple), no niesu plne vodeodolné. iPhone možno bude a tak s ním bude aj omnoho viac zábavy. Tešíš sa?

Ďalší iPhone bude možno vodeodolný - svetapple.sk
Ďalší iPhone bude možno vodeodolný – svetapple.sk

Zdroj: cultformac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.