Určite vieš, že aj iPhone môže „zaštrajkovať“ a v takom prípade nie je inej cesty ako ho jednoducho vypnúť a znova zapnúť. Čo ak ale nejde ani to? Telefón vôbec nereaguje? Vieme, mnohí sa s tým ešte nikdy nestretli ale stať sa to jednoducho môže a v tom prípade je rozumne poznať zmenu, s ktorou prichádza iPhone 8/8 Plus a tiež iPhone X. 

Ako resetovať nové zariadenia?

Doteraz sme boli svedkami len dvoch spôsobov akými sme mohli naše iPhony resetovať. Ten prvý fungoval na princípe, pri ktorom sme museli dlho podržať tlačidlo na uzamykanie a domovské tlačidlo. Akonáhle sa objavilo logo Apple, proces bol úspešný a telefón bežal presne tak, ako má. To sa všetko zmenilo s príchodom iPhonu 7 a 7 Plus, ktoré už nepriniesli hardvérové tlačidlo Home Button ale len akýsi výrez, ktorý funguje vďaka Tap Tic Enginu a dokáže ti dať pocit skutočného stlačenia. Vzhľadom na to, že na rest treba hardvérové tlačidlo, pretože to softvérové môže omnoho jednoduchšie zlyhať, Apple zmenilo spôsob reštartu. Pri iPhone 7 a 7 Plus sa to robí pomocou uzamykacieho tlačidla a tlačidla hlasitosti. Princíp je rovnaký, treba ich dlho podržať, kým sa neukáže logo Applu.

- Reklama -

iPhone 8 a 8 Plus ale prináša zmenu a túto zmenu prinesie aj model iPhone X. Apple opäť zmenilo princíp reštartovania a robí sa to opäť o čosi zložitejším spôsobom. Po novom sa „uzamykacie tlačidlo“ na pravej strane zariadenia nazýva už iba ako „bočné tlačidlo“. Minimálne teda v oficiálnych dokumentoch od Applu. Ako sa novinka zresetuje?

Návod

  1. Stlač a následne rýchlo uvoľni tlačidlo pre zvýšenie hlasitosti.
  2. Stlač a následne rýchlo uvoľni tlačidlo pre zníženie hlasitosti.
  3. Stlač a následne podrž boťné tlačidlo až dovtedy, dokým sa nezobrazí logo Applu
  4. Hotovo!

Dôvod

Je to komplikovaná zmena a určite ťa zaujíma aj to, čo k nej Apple videlo. Dôvod je taký, že pri súbežnom podržaní boťého tlačidla a tlačidla hlasitosti telefón začne privolávať záchranné zložky. Je to síce zaujímavá a užotočná novinka avšak myslíme, že by bolo lepšie starú kombináciu, ktorá bola používaná pri iPhone 7 ponechať a práve pre novú funkciu nájsť iný spôsob ako ju spustiť. Toto bude mnoho ľudí miasť a tí, ktorí o zmene nevedeli veľmi ľahko vytočia záchranné zložky aj bez toho aby to potrebovali.

Dúfajme, že sa nová kombinácia pre rýchle reštartovanie telefónu ustáli a Apple sa ju nebude chystať pri ďalšej generácií zmeniť. Bolo by to určite moc!

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.