Server Digitimes nás počas dnešného dňa informoval o tom, že spoločnosť Apple znížila svoje objednávky v spoločnosti Foxconn približne o 10 miliónov zariadení. Je to na prvý pohľad pomerne divné, keďže zariadenie ukázalo počas prvého víkendu rekordné predajné čísla ale netreba zabúdať ani na to, že to všetko mohol byť len “chvíľkový úspech”.

Menšie predaje

Je viac než možné, že analytické správy, ktoré zo začiatku vyzerali veľmi nepravdepodobné sa nakoniec s plnou platnosťou naplnia. Prečo? Apple podľa zdroja v Digitimes mierne znížil objednávky svojho iPhonu v továrni Foxconn, ktoré mali byť dodané do konca roka 2015. Možno sa ti to zdá ako hlúposť vzhľadom na to, že objednal behom prvého víkendu predal až 13 miliónov kusov, no netreba zabúdať na to, že medzi prvú vlnu sa tento krát dostala aj Čína, v ktorej je iPhone vyrábaný a potom Nový Zéland. Práve tieto krajiny sa mohli pokojne postarať o približne tretinu predajov.

- Reklama -

Digitimes tvrdí, že Apple nariadil, aby Foxconn nevyrobil 75-80 miliónov iPhonov ale len 65-70 miliónov, čo je rozdiel zhruba 10 miliónov zariadení. Ten nie je až taký drastický a vzhľadom k tomu, koľko sa minulý rok predalo iPhonov do konca roka 2014 ani nebude hanba, keď Apple po prvý krát neprekoná predaje z roku pred tým. Spomeňme si minimálne na to, že 13 000 000 iPhonov pri iPhone 5S predávalo Apple 10 dní. Dnes to trvalo len jeden víkend!

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.23.40

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here