Spoločnosť Apple uverejnila na svojom YouTube kanáli nové video. To postavilo iPhone 11 Pro do pozície akčnej kamery. Väčšinou túto úlohu zohráva napríklad GoPro a nie smartfón. Pozrite sa na to aký je výsledok. My musíme povedať, že sa zábery veľmi podarili.

Apple zverejnilo video z iPhonu. Vyzerá ako z akčnej kamery.

Samotný iPhone samozrejme na takéto zaobchádzanie nie je stavaný. Jedná sa o smartfón, ktorý primárne slúži na komunikáciu. Ani v Apple ho určite nevyvíjali na to, aby ste si ho pripevnili na kapotu štvorkolky a vozili sa po Arabskej púšti. Na druhej strane má byť ale práve model 11 Pro extrémne odolný voči pádom, vode a prachu.

Keďže má 3 šošovky fotoaparátu a vie natáčať najlepšie video na svete (spomedzi smartfónov) prečo to nevyskúšať a nezakomponovať do reklamy? Normálne by ste na to využívali asi akčnú kameru a neriskovali to s telefónom za sumu prekračujúcu 1000€.

Apple zverejnilo video z iPhonu. Vyzerá ako z akčnej kamery.
Apple zverejnilo video z iPhonu. Vyzerá ako z akčnej kamery. – svetapple.sk

Video ukazuje schopnosti iPhonu v extrémnych podmienkach

Nie každý to ale vidí takto a podobné riziko bez problémov podstúpi. Navyše je tu ešte jedna vec. Všetky zábery si môžete jednoduchým spôsobom vo svojom zariadení editovať. Nepotrebujete ich dávať do Macu či PC a používať drahé programy. Stačia vám aj aplikácie z App Store.

Samotná minútová reklama zo série „Shot on iPhone“ bola vytvorená v púšti Al Kharrarah v Saudskej Arábii. Autorom je Henrik Hansen a zábery boli natáčané v kvalite 4K. Samozrejme, že sa tu vo veľkom používali všetky 3 objektívy či režimy, ktoré iPhone ponúka.

Môžeme tu tak počas 60 sekúnd vidieť napríklad slow-mo, zoom a podobne. Je to veľmi dobrá reklama pre zariadenie, ktoré môže nosiť ktokoľvek vo vrecku. iPhone je dnes veľmi schopný a jeho vývoj bude pokračovať ďalej. Do komentára nám napíšte, či sa vám video páčilo alebo by ste radšej dali prednosť akčnej kamere ako GoPro…

Prečítajte si tiež  Aplikácia Yahoo Mail podporuje Gmail
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.