Podľa doposiaľ uniknutých informácií má byť logo na zadnej strane iPhonu 6 vyplnené sklom. Bude blikať alebo doň Jablková spoločnosť integruje anténu? 

logo

Podľa doposiaľ zistených informácií plánuje Apple použiť pri logu iný materiál ako hliník. Dosť sa hovorí najmä o tom, že ho vyplnia sklom. Naznačuje to aj posledná fotografia, na ktorej môžme vidieť miesto, v ktorom je diera niečim zapustená.

iphone_6_shell_dark-800x533
Na mnohých únikoch môžme vidieť, že v mieste loga Apple je diera – Macrumors.sk

Blikajúce logo alebo anténa?

Špekuluje sa hlavne o tom, že Apple použije pod sklenenou výplňou práve anténu. Už z dávnejších skúseností vieme, že hliník, teda materiál, ktorý je pri Apple veľmi obľúbený najmä kvôli svojej váhe, nie je práve najideálnejší na prepúšťanie signálu. V tomto smere by to teda dávalo zmysel a bolo by logické, že v Coupertine chcú minimalizovať všetky veci, ktoré by mohli narušiť čistý dizajn zariadenia. Naopak na všetkých únikoch, ktoré sme doposiaľ mohli vidieť boli čiary, ktoré oddeľovali jednotlivé časti iPhonu od seba práve kvôli anténam. V tom prípade by mohlo logo prepúšťať svetlo a používateľovi dávať signál, že mu prišlo upozornenie či SMS. Toto riešenie sa však zdá ako menej pravdepodobné, keďže by bolo náročnejšie ako na výrobu tak aj na batériu, ktorú by telefón spotreboval rýchlejšie. Zrejme sa tak dočkáme skleneného loga, pod ktorým nájdeme anténu zariadenia. Všetko však uvidíme až v septembri kedy má byť iPhone 6 predstavený!

Prečítajte si tiež  Hru Rocket League si odteraz môžeme zahrať aj na iPhonoch či iPadoch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.