Internet je plný zaujímavých únikov, ktoré nám každý deň prinášajú nové a nové informácie o tom, čo prinesú nové iPhony či iné Apple produkty. Tentokrát riešime slúchadlá Apple EarPods, ktoré by sa mali štandardne dodávať aj k iPhonu 7, hoci nebude mať 3,5mm audio jack. Dnes sa na internete objavilo riešenie, ktoré ti ukáže, ako by mohol tento problém zaniknúť.

EarPods

Slúchadlá EarPods sú vo svete známe prakticky už od roku 2012. Práve vtedy prišiel na trh iPhone 5, ktorý zmenil polohu 3,5mm jack konektora a priniesol tiež nové slúchadlá s celkom iným tvarom. Tie sa stali okamžite populárne po celom svete. Dnes už sú úplným trendom a má ich v podstate každý, kto má iPhone. Majú špeciálny tvar, vďaka čomu dobre padnú do ucha a rovnako tak majú aj výborný zvuk. Problém síce nastáva vtedy, keď človek športuje a slúchadlá vypadávajú, no nie je to nič, s čím by sa nedalo žiť.

- Reklama -

Po približne 4 rokoch teda môžeme konštatovať, že slúchadlá, ktoré boli vyvíjané niekoľko rokov v laboratóriách Apple, sú naozaj skvelé a pokojne tu môžu ešte niekoľko rokov ostať. Problém je ale v tom, že Apple musí nájsť spôsob, ako ich pripojiť do iPhonu. Klasický, 3,5mm audio jack totiž zmizne. Existujú v podstate dve „teórie“, ako by to mohla spoločnosť urobiť. Prvá je taká, že by predstavila skrátka len bezdrôtové slúchadlá. Presne také, ktoré by sa nabili a niekoľko hodín by vydržali funkčné počas pripojenia na iPhone. Táto možnosť je asi najžiadanejšia, ale povedzme si na rovinu, najmenej pravdepodobná.

Hlavný problém vidíme v tom, že by niečo podobné mohlo byť finančne nákladné a hoci Apple má peniaze, radšej sa prikloní k lacnejšiemu a jednoduchšiemu návrhu. Ten by mohol byť taký, že by Apple využilo Lightning konektor aj priamo na slúchadlách. Ukazuje to aj včerajší únik, ktorý ale nebol podľa nášho názoru veľmi dôveryhodný. Takéto riešenie by možno nebolo úplne zlé, no nastáva tu klasický problém. Človek by nemohol nabíjať a počúvať hudbu naraz, čo by mohlo mnohým prekážať pri hraní hier.

Redukcia pre slúchadlá EarPods

Máme tu teda číslo 3. Je to redukcia, ktorá by sa jednoducho zapojila ako Lightning kábel, no a na druhej strane by sa do nej napojili klasicky slúchadlá. Bolo by to veľmi jednoduché a pre Apple určite najlacnejšie riešenie. Nemuselo by nič nové vymýšľať len vytvoriť jednoduchý káblik, ktorý by niečo podobné zvládal. Tento káblik by sa potom mohol štandardne dodávať priamo v krabici s iPhonom. Ako to už ale býva zvykom aj tu je stále problém s nabíjaním. Sme teda zvedaví, ako to bude vo finále vyriešené.

Redukcia pre slúchadlá EarPods - svetapple.sk
Redukcia pre slúchadlá EarPods – svetapple.sk

Možno nás v septembri v spoločnosti naozaj prekvapia s bezdrôtovými Bluetooth slúchadlami, no my tomu príliš neveríme. Naše obavy z riešenia, ktoré nebude ani esteticky a ani po stránke skladovania ideálne sú veľmi veľké. Nebolo by to po prvý krát, čo nás Apple nepríjemne prekvapilo po tom, ako zo spoločnosti odišiel Steve Jobs. Toto by mohol byť len ďalší krok k neúspechu a preto treba dávať veľký pozor na to, čo Apple vymyslí.

Únik na následujúcich fotografiách je vraj priamo z čínskej továrne Foxconn (čo sa ale žiaľ overiť samozrejme nedá). Ukazuje jednoduchú redukciu, ktorá vyzerá presne ako by ju vyrobilo Apple ale netreba sa zase na prvý pohľad nechať pomýliť. V Číne majú veľmi šikovné ručičky a dokážu vyrobiť celkom verné kópie. Táto redukcia len tak mimochodom funguje len s iOS 10. Či ide teda o realitu alebo nie sa dozvieme až o mesiac. Dnes už sme ale veľmi zvedaví na to, ako to vlastne celé dopadne!

Redukcia pre slúchadlá EarPods - svetapple.sk
Redukcia pre slúchadlá EarPods – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.