iPhone je v súčasnosti tým najpopulárnejším smartfónom na svete a to predovšetkým kvôli svojej jednoduchosti a perfektnému dizajnu, ktorý zadelil Steve Jobs ešte v roku 2007. Odvtedy si drží kult asi najznámejšieho mobilného zariadenia. Ako by to ale dopadlo, keby Apple predstavilo úplne obyčajný telefón bez pripojenia na internet, bez fotoaparátu a s hardvérovými tlačidlami na prednej strane?

Jendoduchý iPhone – iDot

Nový koncept, ktorý vytvoril v Apple komunite asi rovnako známy dizajnér ako Jony Ive, Martin Hajek, vyzerá naozaj zaujímavo. Zozadu je takmer nerozoznateľný od ovládača k novej Apple TV, ktorú len tak mimochdom momentálne testujeme a ty si o nej môžeš prečítať viac aj tu, no a spredu ti asi pripomenie staré dobré tlačidlové Nokie, ktoré sa tvrdohlavo držali až do doby, kedy spoločnosť zistila, že ich nikto nechce a prestala ich vyrábať pomerne neskoro, čo zapríčinilo jej neskoršie odkúpenie mobilnej divízie samotným Microsoftom, kvôli finančným problémom.

- Reklama -

Už teraz je jasné, že Apple nikdy takýto telefón nepredstaví, pretože to, čo vidíme na obrázku predstavuje lacný telefón a akonáhle by malo mať toto zariadenie na svojej zadnej strane logo Apple, asi by jeho cenovka výrazne narástla na cenu bežných smartfónov s Androidom. Ďalšou zaujímavou vecou je to, že tento telefón nedokáže prijať internet. Martin Hájek ho nevybavil anténou, ktorá by dokázala prijímať dáta a dokonca ani anténou, ktorá by bola schopná prijímať Wi-Fi, čo znamená, že Facebook ani Instagram by si si pozerať nemohol a chatovanie by prebiehalo formou normálnych SMS.

Ak na zadnej strane hľadáš fotoaparát, svoju snahu vzdaj, ani ten tento smartfón nemá a musíš si vystačiť len so základnými funkciami. Na jednej strane vyzerá tento koncept dosť nezmyselne, no na strane druhej by mohol byť takýto telefónik určený čisto na telefonovanie pomerne sympatický najmä pre starších ľudí, ktorým môže priveľa funkcií vo svojich iPhonoch až vadiť.

Zdroj: www.cultofmac.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.