Každým rokom predstaví ako Apple, tak aj Samsung, svoje najnovšie vlajkové lode, ktoré sú vyslané do boja priamo proti sebe. Apple je známe predovšetkým tým, že ponúka o niečo atraktívnejší dizajn a skvelý operačný systém. Samsung naopak vyhráva v cenovke a výkone. Ako je to to však so skutočnou cenou dielov vlajkových lodí?

Porovnanie

Internetový portál Mobileburn.com sa rozhodol, že vytvorí interaktívne porovnanie cien dielov, ktoré sa nachádzajú v najnovších ale aj predošlých generáciách vlajkových lodí od spoločnosti Apple a Samsung. Vďaka tomu máme k dispozícií kompletný prehľad cien komponentov pre modely Samsung s označením: S, SII, SIII , S4, S5. Pri iPhone ide zas o modely: 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5S a 6. Pri každom jednom komponente nájdete cenu, využitie a samozrejme to, v akých zariadeniach ich dané spoločnosti použili. Vďaka tomuto grafu si teda môžte vytvoriť celkom slušný obraz o tom, koľko napríklad stál displej pri iPhone 6 a Samsungu Galaxy S5. Treba však počítať s jedným veľmi dôležitým faktom. V cenách súčiastok je zahrnutá len výrobná hodnota. Treba rátať napríklad aj s vývojom, ktorý určite nebol zadarmo!

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.