iPhone je v súčasnej dobe naozaj drahá záležitosť. Dovoliť si ho môže väčšina z nás len k lepšiemu paušálu a to je tiež človek značne obmedzovaný vysokými poplatkami. Hold, 800 euro nie je sranda, avšak ak chceš kúpiť iPhone lacnejšie, máme pre teba riešenie. Choď na dovolenku do Japonska. Ceny tu oproti nášmu trhu išli poriadne dole a iPhony sa oplatí kúpiť vo vyššom množstve kusov, človek si totiž môže privyrobiť stovky či možno tisíce!

Chceš lacný iPhone? Choď do Japonska, ušetríš kopu peňazí!

Japonci sa radujú, cena iPhonov v celej krajine klesla približne o 10% a aj keď to neznie ako výrazná zľava, v skutočnosti je fantastická. Hlavný dôvod je totižto v tom, že iPhony stoja rádovo stovky euro a tu už aj 10% urobí svoje. Nejdeme rozoberať, ktorý model koľko stojí, to uvidíš pod článkom v jednoduchom zoradení. Poďme skôr porozmýšľať, prečo Apple takto zlacňovalo.

- Reklama -

Na internete sa už stihli objaviť správy o tom, že sa v Japonsku telefóny nepredávajú tak dobre, ako bolo očakávané a tak sa firma snaží prispôsobiť cenovku trhu. To ale ani podľa nás nie je pravda a tú by sme hladali celkom inde. Dôvod, prečo sa tak výrazne zmenila cena je podľa nás ten, že sa v krajine výraznejšie zmenil kurz a to malo za následok takúto cenovú zmenu.

iPhone - svetapple.sk

Len tak mimochodom, ak si si v Japonsku zakúpil telefón posledných 14 dní, Apple ti vráti peniaze. Ak ho máš ale len o deň dlhšie, už máš žiaľ smolu, cenník iPhonov v Japonsku nájdeš tu:

iPhone SE

iPhone SE 16GB:  382€,
iPhone SE 64GB: 479€,

iPhone 6S/6S Plus

iPhone 6s 16GB: 631€,
iPhone 6s 64GB: 639€,
iPhone 6s 128GB: 815€,
iPhone 6s Plus 16GB: 639€,
iPhone 6s Plus 64GB: 815€,
iPhone 6s Plus 128GB:  911€,

iPhone 6/6 Plus

iPhone 6 16GB: 543€,
iPhone 6 64GB: 631€,
iPhone 6 Plus 16GB: 631€,
iPhone 6 Plus 64GB: 639€.

iPhone 6S - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Keby mám v Japonsku známych ktorý mi to pošlú tak sa to oplatí… Ale platiť za cestu do Japonska plus ešte iPhone je trochu choré 😀 😀 To už si ho naozaj zakúpim radšej tu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here