Na konferencií kde bol predstavený nový iMac s Retina displejom, iPad Air 2, Mac mini či iPad mini sa hovorilo najmä o prvých dvoch spomenutých zariadeniach. Najmenší iPad nedostal toľko pozornosti, ako jeho súrodenec, a tak sme očakávali, že bude obsahovať minimálne značnú časť z toho, čo iPad Air 2. Žiaľ mýlili sme sa a iPad mini 3 je pre nás skôr sklamaním. Pozrite sa prečo!

Najideálnejší tablet svojej triedy

V roku 2012, kedy v Coupertine predstavili tohto malého „borca“ šlo o naozaj skvelý krok! Malý iPad na trhu chýbal a aj napriek tomu, že Steve Jobs nepodporoval malé tablety, Apple ho dokázalo ponúknuť s takou uhlopriečkou, že by sa to isto páčilo aj jemu. Jednoducho povedané, je tak akurát. Nie je ani veľký ani malý a dokáže všetko to čo jeho väčší brat. Teda až doteraz! Apple totiž v prípade iPadu mini 3 zaostalo s jeho vývojom.

Prvá generácia je už veľmi zastaraná

Prvá generácia iPadu mini bola predstavená ešte pred dvoma rokmi, no jej „vnútornosti“ pochádzajú ešte z iPhonu 4S, ktorý bol predstavený o rok skôr. Znamená to, že dnešné iPady mini prvej generácie majú technicky tri roky, čo sa odzrkadľuje aj na ich výkone. Napriek tomu ich Apple stále predáva, no kupovať sa ich už z tohto dôvodu neoplatí. Čo sa však oplatí kúpiť je iPad mini s Retina displejom (2), ktorý je len o 50 $ drahší ako prvá generácia a okrem displeja so značne vyšším rozlíšením ponúka aj HW z iPhonu 5S!

iPadMinigaming
Prvá generácia iPadu mini je už dnes veľmi zastaraná! – svetapple.sk

iPad mini 3

No a čo nové iPady mini 3? Čo nám vlastne ponúkli? Určite už viete, že nové iPady mini sú pre používateľov drobným sklamaním. Neobsahujú totiž očakávaný Apple A8 procesor, 8 MPx fotoaparát či 6,1 mm hrúbku. Zariadenie je prakticky rovnaké, ako predošlá generácia až na ten rozdiel, že sa na jeho tlačidle Home Button objavil aj senzor odtlačkov prstov Touch-ID. iPad mini 3 nás teda nesklamal technicky, veď na súčasné pomery má naozaj nadčasové HW. Sklamal nás skôr tým, že nepriniesol nič okrem Tocuh-ID z jeho kompletne vynoveného brata. Myslíme si teda, že pokiaľ máte iPad mini s Retina displejom, nie je dôvod na výmenu, naozaj to nestojí za to, len pokiaľ máte problém s Touch-ID na vašom iPhone a neviete si zvyknúť, na klasické odomykanie iPadu. Dôvod na kúpu novej generácie iPadu mini vidíme len v tom prípade, pokiaľ vlastníte prvú generáciu iPadu. Tam je totiž rozdieľ naoza výrazný!

Samozrejme, že chceme poznať aj váš postoj k spomínanej téme, a tak nám v komentároch nezabudnite zanechať váš názor! 🙂

ipad-mini-gold-concept-03
Na Touch-ID sa veľmi dobre zvyká! Práve preto sa nájde veľa používateľov, ktorý svoj iPad vymenia len kvôli nemu! 🙂 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Petr Mára rozbalil kontroverzný iPad 10. generácie. Čo naň hovorí?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.