Steve Jobs je osoba, ktorá založila ešte v roku 1976 spolu so Stevom Wozniakom spoločnosť Apple. V roku 2011 nás navždy opustil a medzi tým stihol byť z firmy vyhodený a po návrate ju zachrániť pred skoro jasným krachom. Mal svoje prísne zásady a pravidlá, čo sa týkali produktov a niektoré veci skrátka cez neho nemali šancu prejsť. Toto vy iPhone X zrejme nemal, keby ešte žil!

Displej

Rozporuplná časť iPhonu X sa týka práve displeja. Paradoxne, veď ten je aj najväčším lákadlom, prečo by sme si mali Cupertinsku novinku zakúpiť. To je síce pravda ale problém je v tom, že na displeji nájdeme dve škaredé káčatká, ktoré sú prezývané aj ako „uši“. Áno hovoríme o dvoch rohoch vo vrchnej časti, ktoré pôsobia na niekoho strašne, no a niekomu zasa vôbec nevadia. Je to super spôsob, akým sa dá schovať baterka a informácie o operátorovi, no nemusí to ani zďaleka ulahodiť každému oku. Dalo sa to urobiť aj ináč. A žiaľ, veľa profesionálov to nepovažuje za čistý dizajn.

- Reklama -

To je práve ten problém. Jobs bol posadnutý čistotou tvarou a asi by sa ho nikdy nepodarilo presvedčiť na niečo podobné. Možno ak by to inžinieri vymysleli ináč, tak áno ale v podobe v akej to je dnes by to zmietol zo stola. Samozrejme nie je to vôbec taká tragédia. Nám osobne to tam nevadí a myslíme si, že displej iPhonu X je úplne super ale bolo toho viac, čo cez Jobsa skoro neprešlo prípadne prešlo až po jeho smrti. Medzi to patrí napríklad obchod AppStore, ktorý vlastne vôbec nemusel vzniknúť.

Ďalej sú to produkty ako Apple Pencil. „Who want’s a stylus?“ povedal Jobs na prezentácií počas ktorej nám ukázal prvý iPhone. Vtedy túto technológiu doslova ponížil. Ďalej je to iPad mini, podľa Jobsa nemajú menšie tablety ako 9,7″ na trhu zmysel a nikto ich nechce. Model mini bol ale presým opakom. Čo si o kontroverznej časti iPhonu X myslíš ty? Páči sa ti alebo ti v dizajne prekáža? nám asi len pri sledovaní videa či hraní hier ale aj to uvidíme až v praxi!

iPhone X - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.