Ako už určite všetci dobre viete, Apple je v súčasnosti najhodnotnejšia spoločnosť na svete a aby si svoju pozíciu udržala čo najdlhšie, nesmie urobiť krok vedľa. Takýto krok však nesmela urobiť ani dávno predtým, než bol predstavený iPhone či iPad.

Práve za takýmto účelom existuje v Apple špeciálne odvetvie mediMac, ktoré je prakticky snom každého Apple fanatika. Práve tu sa totiž testujú zariadenia, ktoré oficiálne neuzreli svetlo sveta. Táto divízia má dokonca aj svoje vlastné špeciálne logo.

MediMac

Na to, aby mohlo čokoľvek fungovať, musí to prejsť mnohými testami, kontrolami či sledovaniami, ktoré potvrdia, či môže byť daná verzia prototypu finálnou verziou, ktorá sa bude vyrábať v stovkách miliónoch kusov.

Práve na niečo takéto slúži špeciálne odvetvie v spoločnosti Apple, ktoré poznáme ako „MediMac“. V tomto odvetví pracujú tí najskúsenejší pracovníci Applu, ktorí testujú prototypy od dizajnérov a vývojárov a sledujú aké majú chyby, aby ich mohli inžinieri opraviť.

Táto divízia vraj testuje napríklad MacBook so 4G (LTE) pripojením k sieti, ale je dosť možné, že sa ho nikdy nedočkáme, nakoľko by mohol začať kanibalizovať iPad. Taktiež sa tu testovali všetky produkty, ktoré Apple kedy vydalo a tiež veľa produktov, ktoré sme nikdy nevideli, ako napríklad 40″ UHD Apple TV.

Táto divízia má dokonca aj svoje vlastné špeciálne logo, ktoré sa ani zďaleka nepodobá na „jabĺčko,“ ale skôr na Pokeball z obľúbeného japonského seriálu. Ide viacmenej o určité krytie týchto produktov, aj keď povedzme si na rovinu, Apple produkty sa skryť nedajú nakoľko majú príliš veľa prvkov, ktoré odkazujú na predošlé generácie.

Prečítaj si tiež: 10 songov, pomocou ktorých Steve Jobs trénoval svoj mozog!

Pracovať v tejto časti Apple by chcel asi každý jeden z nás a pri množstve zamestnancov je takmer isté, že sa tu nikto nikdy nedostane. Treba sa ale pozrieť aj na druhú stránku veci. Každý jeden takýto zamestnanec by musel preukázať neuveriteľnú mlčanlivosť o tom, na čom práve pracuje. O svojej práci by teda nemohol hovoriť kamarátom, manželke a ani deťom. Všetko má teda svoje pre a proti!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.