Príchod ďalšej generácie iPadu je očakávaný v prvom kvartáli roka 2016 a už teraz je tu pár zaujímavých špecifikácii, ktoré by nový iPad mohol ponúknuť. Či sa Apple rozhodne pokračovať v malých zmenách a vylepšeniach alebo ponúkne úplne nový dizajn sa dozvieme až keď bude predstavený.

Podľa známeho analytika Ming-Chi Ku spoločnosti KGI Securities Apple nezakomponuje novú technológiu 3D Touch do iPadu Air 3 kvôli tomu, že pre Apple je nereálne zahrnúť túto technológiu do nových iPadov. Je možné, že 3D Touch budú mať až ďalšie generácie aj preto, že už teraz je to jedna z najnáročnejšie vyrábaných častí iPhonu 6S. Súčasný high-end iPad Pro 3D Touch nepodporuje.

Fotoaparát

iPad Air spolu s iPadom Air 2 disponujú 8 megapixelovou kamerou, preto by bola zmena v ďalšej generácii iPadu vítaná, aj keď iPady nie sú primárne používané na fotenie tak, ako iPhone. Fotoaparátom podobným tomu v 6S by však Apple nič nepokazil. Blesk by sa taktiež hodil, keďže doteraz nebol pridaný ani v jednom iPade, dokonca ani v iPade Pro.

Cena

Cenovka každého nového iPadu nasleduje predošlú generáciu. Nebude teda prekvapivé, ak aj ďalší iPad bude stáť rovnako ako iPad Air 2 na začiatku predaja. Ak Apple nenavrhne a nevyrobí tablet, ktorý bude „dokonalý“ a ponúkne niečo iné ako len nový procesor, dôvod na zvyšovanie ceny tu nie je.

Pamäť a výkon

Mnoho ľudí kritizuje Apple za predaj 16 GB iPadu či iPhonu aj preto, že v roku 2015 je 16 GB naozaj veľmi málo. Číslo 16 by sa mohlo odsunúť nabok a najlacnejším variantom by mal byť model s 32 GB úložiskom za cenu 16 GB. iPad Air 3 by mal byť výkonný aj vďaka procesoru A9 alebo A9X spolu s 2 alebo 4 GB RAM.

Displej

Retina displej použitý v iPade, konkrétne jeho rozlíšenie nebolo menené od roku 2012 spolu s iPadom 4. Je pravdou, že displej je ostrý ale v porovnaní s iPhonom ľahko rozoznáš jednotlivé pixely. Podľa viacerých analytikov Apple použije displej so 4K rozlíšením (2334×3112), čo by bol poriadny skok od súčasného rozlíšenia iPadu Air 2 (1532×2048).

Batéria

Batérie použité v iPadoch sú vo všeobecnosti dobré, avšak batéria s dlhšou výdržou ako tá v iPade Air 2 (7340 mAh) by nebola na zahodenie. Rozmery a stenšovanie iPadu si možno vyžiadajú svoju obeť a dúfajme, že Apple nepoužije menej výkonnú batériu v predošlom modeli.

Prečítajte si tiež  Nepredstavené AirPods 3 sa už predávajú na internete. Dávajte si pozor na podvod!

Apple by sa mal zamerať na skutočné zlepšovanie svojich produktov ako celku a nielen na jednotlivé časti, neustále zlepšovať o malé krôčiky svoje produkty ale už konečne prísť s niečim odlišným. Mať Apple neznamená vlastniť len placku s logom jablka ale skutočnú kvalitu a výkon, za ktorý sa oplatí zaplatiť nemalú sumu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -