Čo prinesie iOS 12?

0

Už dávnejšie sme písali o tom, že čo sa týka iOS 12, nemáme sa tešiť prakticky na žiadne zásadné novinky. Dopredu ale bolo jasné, že s niečim novým Apple predsa len príde. Nemôže vydať systém „novej generácie“ bez akejkoľvek menšej či väčšej zmeny. Dnes ti prezradíme, čoho sa teda naozaj dočkáme!

iOS 12 a novinky v ňom

iOS 12 nebude zameraný na to aby priniesol čo najlepšiu inováciu pre používateľov. Bude zameraný predovšetkým na to aby priniesol čo najlepšiu stabilitu, výkon a výdrž baterky na starších iOS zariadeniach. Môžeme ho vlastne nazvať aj takou veľkou opravnou aktualizáciou, ktorou bol aj napríklad iOS 9 v roku 2015. Aj napriek týmto faktom však nejaké novinky predsa len prídu. Jedna z tých najzásadnejších má byť podpora univerzálnych aplikácií pre iOS a MacOS. To by znamenalo omnoho jednoduchšie portovanie iOS programov do MacOS vďaka čomu by bolo ich používanie ešte o čosi jednoduchšie na oboch platformách.

Ďalšia zaujímavá novinka nás čaká v podobe Animoji. Apple na nás nechystá len novú dávku postavičiek, ktoré budeme môcť rozosielať v našich konverzáciách cez iMessage. Po novom ich budeme môcť aktívne využívať aj pri hovoroch cez FaceTime aby sme ich trošku oživili. Zaujímavý spôsob ale určite bude veľmi zábavný. Vylepšenia by sa mala dočkať aj aplikácia „Akcie“. Ďalšia zaujímavá a užotočná funkcia bude nové rozhranie pre importovanie fotografií do iPadu. Predsa len sa často krát používa firmami a tie nemajú s klasickým importom cez iTunes najlepšie skúsenosti pokiaľ chcú na iPade pomocou fotiek prezentovať svoje produkty či služby.

Siri by sa mala dočkať lepšej integrácie do vyhľadávania a vylepšiť by sa mala aj funkcia Do Not Distrub (aj keď zatiaľ netušíme, v akom smere to bude). Veľmi zaujímavá bude podpora multiplayeru pre AR hry!

iOS 12 neprinesie žiadne zásadné funkcie. Bude skôr opravný (na fotke len koncept z komunity) - svetapple.sk

iOS 12 neprinesie žiadne zásadné funkcie. Bude skôr opravný (na fotke len koncept z komunity) – svetapple.sk

Čo Apple odloží

Mnohé novinky síce prídu ale desiatky ich budú musieť byť odložené na ďalšiu verziu iOS 13. Jendou z nich bude napríklad kompletný redizajn CarPlay, ktorý síce stále nie je samozrejmosťou v každom aute ale pomaly sa začína montovať aj do tých najmenších a najlacnejších modelov. Zmenu tiež dostane aplikácia fotografie, kde by sme sa mali dočkať napríklad aj rozšírených možností úprav bez nutnosti použitia akejkoľvek dodatočnej aplikácie z AppStore.

Čo sa týka iPadu, tu by mala pribudnúť napríklad podpora tabov v jednotlivých oknách ale čo je ešte zaujímavé, funkcia Split View by mala podporovať používanie jednej aplikácie v dvoch oknách. Určite sa pýtaš, na čo je toto dobré, no myslíme si, že Apple to vie a akonáhle nám to predstaví, všetko nám aj dopodrobna vysvetlí.

Novinky sa dočkáme až na budúci rok. Čo sa týka iOS 12, tá bude predstavená počas tohtoročnej WWDC. Apple ale rozosiela pozvánky až neskôr takže na presný dátum si ešte počkáme. Tešíš sa?

iOS - svetapple.sk

iOS – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk