Ako všetci vieme, Apple kladie na dizajn naozaj obrovskú pozornosť, čo sa takmer vždy odzrkadlí aj na odolnosti smartfónu. Častokrát sa totiž stáva, že pri nevinnom páde, pri ktorom by konkurencia s prehľadom odolala, býva iPhone okamžite rozbitý, čo znamená, že musíte investovať do drahých náhradných dielov, pokiaľ ho chcete dať opäť dokopy!

Crash test

Pokiaľ by sme chceli všetky iPhony, ktoré boli kedy predstavené spočítať, číslica by sa zastavila až na hodnote 10. To je už dosť na to, aby sa ich vývoj dostal do bodu, kedy by sme pri bežnom páde a následnom otočení zariadenia nenašli na dotykovom sklíčku obrovskú pavučinu. Žiaľ iPhone 6/6 Plus neponúkal očakávané zafírové sklíčko, a tak sa rozbije rýchlejšie, ako by sa mohlo na prvý pohlaď zdať. Pri porovnaní crash testov všetkých iPhonov odolal pádu len jeden, 3GS, čo je z 10 naozaj málo.Uvidíme teda na budúci rok, či Apple s odolnosťou niečo spraví, alebo budeme musieť naďalej nosiť kryty, pre strach z náhodného pádu! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.