Redakcia Engadget sa v dnešných dňoch dopracovala k úplne novým schémam budúceho iPhonu 6S, ktoré nám po druhý krát potvrdzujú informáciu, že zariadenie priberie na svojej hrúbke 0,2mm. Okrem nových schém, na ktorých môžme vidieť budúcu generáciu najpredávanejšieho smartfónu na svete vieme aj dôvod, prečo skutočne pár desiatok milimetrov priberie.

iPhone 6S bude hrubší

Ako sme už avizovali v tomto článku, iPhone 6S zrejme naozaj priberie pár desatín milimetra. Aj keď bude o čosi hrubší, v praxi to bude okom nepozorovateľný detail a tak si to viacmenej nikto nevšimne. Avšak, mohlo by ísť o jedinú vec, ktorá bude odlišovať iPhone 6S od súčasného modelu, keďže farby aj pásiky by mali ostať rovnaké (možno pribudne Rose Gold varianta).

- Reklama -

Niektorí by si mohli myslieť, že rozdiel v hrúbke pri novom iPhone bude preto, lebo chce Apple zamedziť ďalšej afére s ohýbaním, poprípade preto, lebo myslí na výdrž našej batérie, to však nie je pravda. Skutočný dôvod je úplne iný. Ako sme už avizovali dávnejšie, Apple by malo do iPhonu 6S pridať aj Force Touch, ktorý majú napríklad hodinky Apple Watch a práve tu by mal vzniknúť ten avizovaný rozdiel v hrúbke. Bude naozaj minimálny a dokonca by to nemali pocítiť ani ochranné púzdra, čiže všetky budú kompatibilné s iPhonom 6 ale aj s novším modelom.

Schéma iPhonu 6S - svetapple.sk
Schéma iPhonu 6S – svetapple.sk

Šošovka, kde si?

Okrem iného, Apple na následujúcich náčrtoch zdá sa akosi neráta s vytŕčajúcim fotoaparátom na zadnej strane, ktorý používatelia pri súčasných modeloch buď milujú alebo ho nenávidia. Áno, na fotke zo zadnej strany síce je a pri lepšom pohľade uvidíme hrubšiu čiaru avšak ani zďaleka nevystupuje tak, ako na súčasných iPhonoch. Apple by malo predstaviť úplne nový zadný fotoaparát a jeho výhodou by možno mohlo byť aj to, že nebude musieť vytŕčať tak, ako ten predošlý. Či to tak teda naozaj bude uvidíme až v blízkej budúcnosti, avšak Apple by nás týmto milým rozdielom určite neurazilo!

iPhone 6S "Rose Gold" - svetapple.sk
iPhone 6S „Rose Gold“ – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.