Fenomén Selfie je v dnešnej dobe naozaj rozšírený. Mladí sa jednoducho fotia pri každej jednej príležitosti a výnimkou nebol ani posledný prípad detí, ktoré sa však nefotili na správne zariadenie. Ukradli iPhone v zábavnom parku a vytvorili niekoľko fotiek. Tieto fotky sa však synchronizovali cez iCloud a v súčasnosti ich hľadá celá Amreika, keďže fotky dosiahli 100 000 zdielaní. Hold, kradnúť sa nemá a teraz na to niekto doplatil.

Ukradli iPhone a teraz ich videli tisíce ľudí!

Celý tento pomerne absurdný príbeh sa stal ako ináč v Amerike. Istá žena vyrazila do zábavného parku v Ohiu a okrem seba so sebou zobrala aj niekoľko cenných vecí ako napríklad fotoaparát či dva iPhony. Všetky tieto cennosti boli umiestnené v kabelke, ktorú si žena držala pri sebe. Človek však občas zabúda a keď sa postavila z lavičky po pár sekundách si uvedomila, že pri sebe nemá kabelku. Otočila sa, išla smerom späť, ale kabelku už nenašla. To, čo však objavila na internete ju celkom šokovalo.

- Reklama -

Keďže mala zapnuté zdieľanie cez iCloud, všetky fotografie, ktoré iPhone vytvoril sa automaticky uložili na úložisko cez internet. Deti si zjavne neuvedomili, že v dnešnej dobe je zdieľanie celkom bežné a aj keď sa žene nepodarilo zariadenie vystopovať cez službu „Find my iPhone,“ všetko nahlásila polícií a fotografie detí vyvesila na internet. Tu sa nikomu nepáčilo, že malé deti kradnú, a tak fotografie, na ktorých sú odfotené začali všetci zdielať a dospelo to až do bodu, kedy majú fotografie okolo 100 000 zdielaní s tým, že ich videlo niekoľkonásobne viac ľudí (nie každý fotky zdieľal).

Prečítaj si tiež: Pri lúpeži ukradli aj prototyp iPadu!

Práve vďaka týmto fotkám sa pravdepodobne podarí skôr či neskôr objaviť malých lúpežníkov a vysvetliť im, že kradnúť jednoducho nie je správne. Podobný prípad sa však stal aj prednedávnom, kedy dvaja mladíci vykradli dom, zobrali iPad a niekoľko ďalších cenností. Vieš čo ich prezradilo? Fotky z neďalekého fastfoodu, ktoré urobili na iPad.

iDiot thief Selfie

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.