Fenomén Selfie je v dnešnej dobe naozaj rozšírený. Mladí sa jednoducho fotia pri každej jednej príležitosti a výnimkou nebol ani posledný prípad detí, ktoré sa však nefotili na správne zariadenie. Ukradli iPhone v zábavnom parku a vytvorili niekoľko fotiek. Tieto fotky sa však synchronizovali cez iCloud a v súčasnosti ich hľadá celá Amreika, keďže fotky dosiahli 100 000 zdielaní. Hold, kradnúť sa nemá a teraz na to niekto doplatil.

Ukradli iPhone a teraz ich videli tisíce ľudí!

Celý tento pomerne absurdný príbeh sa stal ako ináč v Amerike. Istá žena vyrazila do zábavného parku v Ohiu a okrem seba so sebou zobrala aj niekoľko cenných vecí ako napríklad fotoaparát či dva iPhony. Všetky tieto cennosti boli umiestnené v kabelke, ktorú si žena držala pri sebe. Človek však občas zabúda a keď sa postavila z lavičky po pár sekundách si uvedomila, že pri sebe nemá kabelku. Otočila sa, išla smerom späť, ale kabelku už nenašla. To, čo však objavila na internete ju celkom šokovalo.

Keďže mala zapnuté zdieľanie cez iCloud, všetky fotografie, ktoré iPhone vytvoril sa automaticky uložili na úložisko cez internet. Deti si zjavne neuvedomili, že v dnešnej dobe je zdieľanie celkom bežné a aj keď sa žene nepodarilo zariadenie vystopovať cez službu “Find my iPhone,” všetko nahlásila polícií a fotografie detí vyvesila na internet. Tu sa nikomu nepáčilo, že malé deti kradnú, a tak fotografie, na ktorých sú odfotené začali všetci zdielať a dospelo to až do bodu, kedy majú fotografie okolo 100 000 zdielaní s tým, že ich videlo niekoľkonásobne viac ľudí (nie každý fotky zdieľal).

Prečítaj si tiež: Pri lúpeži ukradli aj prototyp iPadu!

Práve vďaka týmto fotkám sa pravdepodobne podarí skôr či neskôr objaviť malých lúpežníkov a vysvetliť im, že kradnúť jednoducho nie je správne. Podobný prípad sa však stal aj prednedávnom, kedy dvaja mladíci vykradli dom, zobrali iPad a niekoľko ďalších cenností. Vieš čo ich prezradilo? Fotky z neďalekého fastfoodu, ktoré urobili na iPad.

iDiot thief Selfie

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here