Apple poznáme všetci ako spoločnosť, ktorá nerada robí výrazné zmeny. Krásne sa to ukazuje v podstate na všetkých produktoch, ktoré už roky vyzerajú rovnako a pokiaľ sa aj dočkáme nejakých dizajnových obmien, zvyčajne sa mierne pozmení tvar, ale zariadenie zostáva stále pomerne rovnaké tak, ako pred tým. Okrem iného sa v poslednej dobe mení aj farba či úložisko. Na budúci mesiac príde pomerne nečakaný update. Japonský web Macotakara tvrdí, že Apple prinesie červený iPhone, a tiež 128GB verziu iPhonu SE!

iPhone v (RED) farbe

Ako iste vieš, iPhone je ponúkaný výhradne v niekoľkých luxusných farebných kombináciách, no okrem toho Apple prispieva aj na organizáciu, ktorá bojuje so zákernou chorobou HIV/AIDS. Apple celosvetovo predáva rôzne produkty, ktoré sú označované ako (RED). Práve kúpou takéhoto produktu prispeješ aj ty na boj proti chorobe.

- Reklama -

Tento produkt je logicky červenej farby. Okrem iného sa každý rok uskutoční aj veľká akcia, kedy Apple upozorňuje na HIV/AIDS napríklad aj cez AppStore. Ten je na pár dní celý v „červenej“. Rovnako tak zmenia farbu aj logá Apple Storov po celom svete. Zdá sa, že Apple to chce posunúť ešte ďalej.

Asi najdrahším produktom, ktorý bol v tejto kolekcií ponúkaný bol iPod Touch. Aj ten si zákazník mohol kúpiť vo verzií (RED). Potom tu bolo už len príslušenstvo. Po novom by sme sa ale mali dočkať celkom nových „sedmičiek“.

Tie prídu práve vo farebnom vyhotovení v odtieňoch červenej a okrem toho, že majiteľ prispeje na boj proti zákernej chorobe tiež Apple celú túto neziskovú organizáciu, ktorá proti nej bojuje, zviditeľní. Navyše, „Rose Gold“ iPhone sa celkom ujal, tak prečo by sa nemohol chytiť aj model vo farbe RED?

Predpokladá sa, že prinesie čierne plastové pásiky tak, ako vo farbe Black. Celé to bude vyzerať super. Zatiaľ nevieme, či bude farba matná, lesklá alebo metalická, no myslíme si, že vyhrá práve kombinácia prvej a poslednej možnosti. Medzi ďalšie novinky, ktoré Apple na budúci mesiac predstaví patrí aj napríklad iPad Pro či iPhone SE v 128GB verzií.

Zdá sa, že aj keď sa blíži jeho prvý rok predaja, Apple z neho chce vytiahnuť ešte trošku viac a záujemcovia sa nájdu určite! Uvidíme, ako to bude vyzerať, no moc sa na to tešíme. Sme zvedaví, či má japonský server dobré informácie alebo sa mýli. Na druhú stranu patrí ale k tým spoľahlivejším tak hádam nejde o výmysel. Veľmi sa na to tešíme.

iPhone - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.