Po tom, ako pred pár mesiacmi Apple „upratalo“ ponuku lacnejších iPadov sa zmeny odohrali aj na tých najdražších priečkach. Produktová línia iPadov Pro dostala mnoho vylepšení, ktoré súvisia najmä so systémom iOS 11. Dočkali sme sa však aj jednej hardvérovej zmeny.

Nová uhlopriečka, takmer rovnaké rozmery

Áno je to tak. Apple konečne zapracovalo na efektivite využitia prednej časti svojich iPadov a predstavilo nový iPad s 10,5″ uhlopriečkou. Ten nahradí súčasný model, ktorý disponuje displejom o rozmere 9,7″. Inžinieri v Appli však len minimálne zväčšili celé zariadenie, pohrali sa totiž najmä s priestorom okolo displeja, ktorý sa snažili eliminovať. A zdá sa, že to vyšlo.

- Reklama -

Aké ďalšie novinky pri iPadoch okrem novej uhlopriečky sme mohli na WWDC ešte vidieť? Nový iPad aj napriek HW zmene váži stále rovnako – necelých 500g. Obrovskou novinkou sú určite nové displeje, ktoré opäť ponúkajú vylepšený obraz, no najmä sme sa dočkali obnovovacej frekvencie 120Hz, čo znamená, že pohyb na displeji je odteraz podstatne plynulejší. Taktiež bude možné na displejoch prehrávať HDR videá.

Vylepšená bola aj spolupráca iPadu a Apple Pencil, vďaka ktorej sa hranica odozvy elektronickej ceruzky dostala na úroveň len 20 milisekúnd. Obe zariadenia (12,9″ aj 10,5″) dostali čip Apple A10X Fusion  so šiestimi jadrami a nový grafický čip, ktorý prináša až o 40% vyšší výkon. Celkovo je tento výkon až 500x vyšší, oproti tomu, čím disponoval prvý iPad.

Vylepšené budú tiež fotoaparáty, vzadu sa bude nachádzať 12 MPx čip z iPhonu 7, predná FaceTime kamera dostane 7MPx a Retina Flash. Konečne sme sa dočkali aj technológie rýchleho nabíjania a to najmä vďaka podpore USB 3.0. Batéria vydrží rovnako, ako to bolo pri predošlých modeloch – cca 10 hodín práce so zariadením.

Cena začína na 749€ za 10,5″ 64GB a 899€ za 12,9″ 64GB. Pamäťové verzie sa môžu vyšplhať až na 512GB. iPady sa dajú v Apple Store predobjednať už dnes, prvé modely by si svojich majiteľov mali nájsť už o týždeň. Čo sa týka dostupnosti u slovenský resellerov, musíme rátať samozrejme s dlhším čakaním na nové kúsky.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.