Jednou z najväčších predností už od čias prvého iPhonu z roku 2007 je fotoaparát. Spočiatku 2 megapixely boli na svoju dobu v predstihu, donedávna 8 megapixelov, no všetko sa zmenilo pri posledných modeloch, kedy sme sa dočkali až 12 megapixelov. V konkurencii je to možno stále málo, ale Apple sa zameriava na zlepšenie snímkov, nie len megapixelov.

Ďalší patent

Najnovší patent kalifornskej spoločnosti Apple sa týka blízkej no možno aj ďalekej budúcnosti. Konkrétne ide o fotoaparát v iPhone s dvomi objektívmi na zadnej strane. Myšlienkou patentu je, že fotoaparát by mal širšie šošovky a vyššiu ohniskovú vzdialenosť.

- Reklama -

Ako, a či vôbec Apple patent použije je otázne. Jednou z možností, ktoré by duálne objektívy poskytovali sú 3D zábery a videá, avšak to by najprv musel Apple použiť aj 3D displej, ktorý zatiaľ neexistuje.

Ďalšie návrhy popisujú aj to, že jeden objektív by slúžil pre fotky, druhý pre videá, rovnako aj to, aby boli obidva objektívy zlúčené a zhotovovali by zábery kontinuálne. Táto myšlienka, ako by Apple dokázal ešte viac urobiť fotky a videá lepšie je stále otázna. Je známe, že v budúcnosti by sa Apple chcel priblížiť ku kvalite DSLR fotoaparátov.

iPhone6srosegold65011

Zdroj: theverge.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -