Približne o pol roka príde na trh nová vlajková loď spoločnosti Apple, iPhone 7, ktorý bude revolučný hneď po niekoľkých stránkach. Žiaľ, nie všetky revolúcie budú také, že ich ľudia budú chcieť s nadšením prijať, ale tak už to v živote chodí. iPhone 7 totiž nemá ponúkať 3,5mm audio jack konektor, alebo inými slovami AUX. Telefón vďaka tomu schudne. Počúvanie hudby ale neumrie, neboj sa. Apple to vyrieši možno úplne ináč a to ešte lepším spôsobom vďaka novému patentu!

Dokonalý patent na slúchadla, ktoré by mohlo Apple baliť k iPhonu 7!

Je to vlastne len pár hodín, čo spoločnosť Apple získala nový patent, vďaka ktorému môže vyriešiť problém so slúchadlami veľmi jednoducho a zároveň veľmi rafinovane. Tento patent nie je žiadna novinka, Apple oň požiadalo ešte v roku 2012, no dostalo ho až dnes. Aká je to ale náhoda, že je to práve v období, kedy inžinieri pracujú na novom iPhone 7, ktorý má priniesť nový dizajn bez prípojky na slúchadlá.

- Reklama -

Hlavná výhoda celých slúchadiel, na ktoré Apple získalo patent je tá, že človek nemusí riešiť žiadne problémy s káblom, môžu totiž niekoľko hodín fungovať v bezdrôtovom režime, no akonáhle im dôjde šťava, za pár sekúnd môžu byť opäť nabité, aby mohli ďalej vyhrávať. Nabíjať sa môžu cez špeciálnu magnetickú prípojku, ktorá na druhej strane funguje ako klasický Lightning konektor. Išlo by teda o podobnú technológiu, ako používa spoločnosť pri ceruzke Apple Pencil, ktorá vie byť tiež nabitá už za pár sekúnd.

iPhone - svetapple.sk

Pripojenie by pritom možno pripomínalo MagSafe tak, ako na MacBookoch, ale tu sa musíme pozastaviť, že počvanie hudby cez takéto slúchadlá počas vykonávania dajme tomu nejakého športu či rýchlejšej chôdze nemusí byť vôbec pohodlné. Hlavným dôvodom je fakt, že magnetická prípojka sa veľmi ľahko odpojí a neustále by si musel slúchadlá zapájať späť. Tak či onak, technológia je to jednoduchá a musíme uznať, že aj celkom premyslená, tak ako sa na Apple patrí.

Presne preto dúfame, že práve toto nebude jeden z tých konceptov, ktoré Apple nechá na stole ale reálne ho využije. Vďaka tomu by sme sa mohli dočkať revolúcie aj v počúvaní hudby, lepšie povedané, rafinovaného spôsobu, ako môže človek používať klasické drôtové a zároveň aj moderné bezdrôtové slúchadlá! 🙂

Applu byl udělen patent na hybridní bezdrátová magnetická sluchátka!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.