Jablková spoločnosť je preslávená tým, že v „šuflíku“ drží veľa patentov, ktoré môže (ale nemusí) kedykoľvek použiť. Ten posledný pochádza ešte z roku 2011 a jedná sa o siedmu verziu. Pojednáva o tom, ako by mohol fungovať displej na hranách iPhonu, ktorý by bol buď samostatný alebo zaoblený/flexibilný. Informoval o tom portál PatentlyApple.

Dostane iPhone displej na hranách?

Apple nový patent získalo ešte 31. decembra, no na verejnosť sa dostal až dnes. Jeho pôvodná verzia má už 9 rokov, nakoľko oň firma zažiadala ešte v roku 2011. Len podotýkame, že to boli časy iPhonu 4S, takže žiaden Samsung Galaxy Edge ešte neexistoval. Apple v tejto prihláške rozoberá to, ako by mohol byť zaoblený displej, aby prekrýval aj bočné hrany. Inými slovami by ste mali rozšírené funkcie napríklad pri fotení alebo natáčaní videa.

Patent tiež informuje, že by mohlo byť displej „na boku“ plne konfigurovateľný. Dali by sa sem pridať rôzne rýchle akcie podobne, ako to používame na Touch Bare (MacBook Pro 13″ a 16″). Samotná myšlienka znie veľmi zaujímavo a radi by sme si to pozreli aj v praxi. Na druhej strane by malo ale takéto riešene extrémne veľa nevýhod a pochybujeme, že ho Apple niekedy pridá do iPhonu.

Dostane iPhone displej na hranách?
Dostane iPhone displej na hranách?

Prvým problémom je samozrejme odolnosť zariadenia. Predstavte si, že vám telefón s takýmto displejom spadne na zem a rozbije sa. Čo by to asi bolo za cenu opravy? Priamo s tým súvisí hneď aj druhý problém a to je nosenie krytov. Ak by ste mali používať iPhone naplno, museli by ste ich dať dole alebo vôbec nekupovať. Predpokladáme, že to asi riskovať nechcete.

Ďalším nedostatkom môže byť aj ovládanie. Práve za spomínané hrany iPhone všetci držíme v ruke. Ako by vedel displej rozpoznať, že ho práve potrebujeme/nepotrebujeme? Je to množstvo otázok, ktoré si určite kladú aj inžinieri v Cupertine. Ako sme už uviedli, neveríme tomu, že sa niečo takéto, niekedy ukáže aj v predaji.

Firma navyše vlastní tisíce podobných (fascinujúcich) patentov, ktoré však nikdy nepoužije. Niekedy je to škoda, inokedy šťastie. Toto by vyzeralo nadčasovo, ale zrejme by sa to moc dobre nepoužívalo. Je to však iba náš názor. Čo si myslíte vy?

Dostane iPhone displej na hranách?
Dostane iPhone displej na hranách?
Prečítajte si tiež  Tip: Tento widget vám umožní ovládať hudbu cez Apple Music a Spotify
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.