Apple nám v menšej aktualizácii iOS 9.3.1 umožnil používať iPhone či iPad večer a v noci lepšie s použitím Night Shift. To, čo dokáže zmena farby do teplejších odtieňov, hlavne potlačenie jasného modrého svetla je neuveriteľné, a ja za túto funkciu Apple ďakujem a každý deň od desiatej večer je pohľad na Retinu omnoho lepší.

Dva týždne s Night Shift. Wow!

Night Shift som spočiatku vo svojom iPhone nemal, keďže som vlastnil model s 32-bitovým procesorom. Tento v preklade nočný režim teda funguje len na 64-bitových modeloch iPhonov a iPadov. Bol som sklamaný, že v iPhone 5 sa tohto režimu nedočkám, no teraz v iPhone SE je to možné a po dvoch týždňoch používania nemôžem povedať nič iné než, wow!

- Reklama -

V nastaveniach Night Shiftu si sám môžeš zvoliť, o koľko sa teplota farieb zmení. Čím teplejšie, tým pre oči lepšie aj keď pri nastaveniach je poznámka o tom, že teplejšie farby môžu ovplyvniť vzhľad pohybu na obrazovke.

Neignoroval som to a v prvých dňoch som zvolil strednú hodnotu teplejších farieb a vďakabohu, žiadne negatívne zmeny pohybu som neregistroval. Postupne som pridával viac teplej až som prešiel úplne na najteplejší odtieň a ani vtedy som nič nepostrehol. Je to ale individuálne a záleží to od toho, aké iOS zariadenie máš.

Čo sa hlavnej podstaty týka, pri používaní iPhonu v tme je pohľad na displej oveľa lepší, ako pri vypnutom nočnom režime. Doslova oslepenie som predtým zažíval, ak som sa v noci pozrel na displej aj po stiahnutí jasu som cítil, že oči sú namáhané a po chvíli ma začali mierne štípať. Teraz je to iné a používanie iPhonu je pohodlné a príjemné, bez oslepenia jasom.

Musím teda povedať, že každý večer, keď sa po desiatej pozriem na iPhone viem, že aj keď ho budem ešte pár minút používať v noci, oči nebudú namáhané a nebudem mať pocit pálenia. Režim je vhodné si naplánovať, aby si ho nemusel stále manuálne zapínať v centre ovládania alebo nastaveniach displeja. Treba však povedať, že aj keď teplejšie farby šetria oči, spôsobujú farebné skreslenie, ktoré síce nie je výrazné no všimneš si ho hneď.

IMG_2984

Môže ťa zaujímať
- Reklama -