Počas minulého roka sme mali možnosť vidieť neuveriteľné množstvo únikov spojených s najnovším iPhonom 6. O tomto čase sme napríklad vedeli, aký bude veľký, vedeli sme, že na zadnej strane budú plastové pásiky a tiež sme vedeli, že na zadnej strane nájdeme aj jednu, vec, ktorú by tam aj samotný Jony Ive radšej nevidel – vytŕčajúcu šošovku fotoaparátu.

Nevadí, každý raz urobí prešľap. Tento rok je to s únikmi doslova chabé. Na internet sa len sem tam niečo dostane. O to viac by sme si preto mali vážiť napríklad ten posledný únik, ktorý nám detailne ukáže displej iPhonu 6S a rovnako aj porovnanie so starším displejom z iPhonu 6.

Displej

O tento únik sa postaral server MacManiack, ktorý využil svoje kontakty v dodávateľskom reťazci a získal displej iPhonu 6S, ktorý by mal podľa všetkého disponovať aj technológiou Force Touch.

Naznačuje to priestor pre motorček, ktorý ešte dávnejšie objavila redakcia 9to5mac. Zaujímavé je však to, že nový displej je v porovnaní s tým starým rozmerovo úplne rovnaký.

Dokonca sa nezmenila ani len hrúbka, vďaka čomu môžme predpokladať, že technológia Force Touch v nej nezohrá nijakú úlohu a 0,2 mm navyše, o ktoré bude iPhone 6S hrubší priberie predovšetkým na výstuhe tela a kvalitnejšom materiáli, vďaka čomu sa nezopakuje kauza bendgate.

Prečítajte si tiež  Ako reštartovať iPhone? Návod pre každý model
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.