Niekedy sa stane, že niekto od niekoho niečo skopíruje avšak ani si to neuvedomí, pretože nájsť niečo originálne v dnešnom svete je už len veľmi ťažké. Na druhú stranu sa ale stáva aj to, že niekto niečo skopíruje a ešte sa tým patrične pochváli (a je na to hrdí). Hovoríme o Čínskej spoločnosti Xiaomi (prezývanej Čísnky Apple). Nový model vyzerá presne ako iPhone X, cenovo je však v iných dimenziách. 

Xiaomi Mi 8

Do predaja sa pomaly dostáva opäť raz veľmi kontroverzný smartfón od spoločnosti Xiaomi. Nesie označenie Mi 8 a má byť „sekerou“ na iPhone X. V Číne sa s dizajnom evidentne veľmi netrápili a použili klávesovú kombináciu ctrl+c a ctrl+v. Tak či onak ide o zaujímavé zariadenie, ktoré prináša aj príjemnú techniku. Samozrejmosťou je pripojenie na 4G sieť. Displej tohto smartfónu má presne rovanký výrez, aký používa aj iPhone X. Uhlopriečka je ale väčšia a to 6,21″ palca (5,8″ – iPhone X). Rozlíšenie má telefón 2248 x 1080 pixelov (2436 x 1125 pixelov – iPhone X), čo je veľmi slušné.

Displej Čínskeho iPhonu X je okopírovaný podľa predlohy - svetapple.sk
Displej Čínskeho iPhonu X je okopírovaný podľa predlohy – svetapple.sk

Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát s rozlíšením 20 megapixelov (12 megapixelov – iPhone X). 20 megapixelový fotoaparát sa nachádza aj vpredu (7 megapixelov – iPhone X). Ako ale vieme, tento údaj ešte nič neznamená. Kvalita fotografie je neporovnateľne horšia.

Pokiaľ sa pozrieme na výkon zariadenia, zistíme, že disponuje pomerne slušnou kapacitou operačnej pamäte RAM a to 6GB (3GB – iPhone X). Interná pamäť je potom 128GB (64-256GB – iPhone X). Procesor Snapdragon 845 Octa Core má slušný výkon a frekvencia ladenia je až 2,8GHz (hexa-core, 2,39GHz – iPhone X). O batériu sa stará 3400 mAh (2716 mAh – iPhone X). Telefón okrem iného ponúka aj funkciu Dual-SIM takže ho môžeš používať ako firemný a aj ako súkromný zároveň. iPhone X ponúka len jednu kartu.

Xiaomi skopírovalo ešte aj štúdiové fotografie - svetapple.sk
Xiaomi skopírovalo ešte aj štúdiové fotografie – svetapple.sk

Ako sa teda ukazuje, silná útočí všetkými možnými zbraňami na to, aby dostala zákazníkov Applu. Telefón ma na prvý pohľad fantastické údaje a vyzerá byť lepší vo všetkých smeroch ako iPhone X. Realita bude ale určite celkom iná. Bol by si ochotný ísť aj do takéhoto produktu?

Na niektorých záberoch je od originálu na nerozoznanie - svetapple.sk
Na niektorých záberoch je od originálu na nerozoznanie – svetapple.sk

zdroje: phonearena, gadgets, valuewalk, cnet, tomsguide

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zapnúť vodováhu na iOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.