Určite ani teba neobišla vlna Fidget Spinnerov, ktoré môžeš zakúpiť napríklad na kamenných pobočkách PCexpres. Je to taká antistresová hračka, ktorá sa z ničoho nič stala populárna po celom svete a vzniklo šialenstvo, z ktorého sa stal aj neuveriteľný biznis. Kto by bol povedal, že niečo tak zbytočné môže byť tak žiadané však? Spinnerov je množstvo druhov. Dnes ti ukážeme taký, ktorý nikde nekúpiš, no môžeš si ho vyrobiť (aj s návodom). Bude to ale trošku drahé!

Fidget Spinner z iPhonu 7?

Ako iste vieš, Fidget Spinner je jednoduchá antistresová hračka, ktorá funguje na princípe ložiska a dokonalého vyváženia. V strede je ložisko, ktoré roztočíš a táto hračka by sa podľa mnohých mala točiť niekoľko minút (udáva sa 3-8 minút). Tento údaj je samozrejme skreslený a reálne dokážeš Fidget Spinnerom točiť zhruba minútu až dve.

- Reklama -

To ale teraz nie je podstatné. Podstatné je to, aký Fidget Spinner ti dnes ukážeme. Chalani z YouTube kanála EverythingApplePro sa rozhodli, že vyrobia skutočne svojskú verziu tejto hračky. Kúpili teda 2 ložiská, iPhone 7 a iPhone 5S a začali práce.

Do stredu zariadenia (tak, aby bolo všetko dobre vyvážené) vyvŕtali veľkú dieru, do ktorej následne vložili ložisko. Akonáhle ho tam upevnili, telefón sa premenil na veľmi drahú antistresovú hračku. Popravde, ak by si nemal čo s peniazmi a chcel by si si niečo podobné doma vyrobiť, asi by sme odporučili zadovážiť si menší iPhone 5S prípadne spomínaný model SE alebo prvotnú 5-ku.

Dôvod je jednoduchý. Sú to rozmery. Tento telefón sa ti ešte stále bude ako tak zmestiť do ruky. S iPhonom 7 už budeš mať trošku problémy. Najlepšie ale bude, keď tie peniaze radšej daruješ na charitu, prípadne niekomu, kto to naozaj potrebuje. Takto ničiť drahé telefóny je jednoducho poriadna hlúposť, ale pre sledovanosť sa oplatí!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.