Svet je naozaj obrovské miesto kde sa denno-denne tvorí. Vznikajú nové firmy, živnosti či produkty, ktoré majú všetky rôzne názvy. Vo svete potom nie je problém s tým, aby najväčší technologický gigant na svete použil pre svoj produkt rovnaké meno, aké používa iná spoločnosť. Vtedy vzniká problém a súdny spor, ktorý poväčšine vyhrá firma s ochrannou známkou. Toto isté sa stalo aj teraz. 6S Marketing však na seba upozornila iným spôsobom!

6S Marketing

Ako si spraviť asi najlepší marketing na svete? Pomenuj svoju spoločnosť po mene zariadenia, ktoré bude o 15 rokov predajným hitom po celom svete. Inými slovami, toto sa stalo aj chlapcom zo 6S Marketing, ktorým by ani vo sne nenapadlo pri výbere mena, aký produkt sa bude volať rovnako o 15 rokov. Práve preto sa na existenciu svojej firmy rozhodli upozorniť na azda najlepšej reklamnej ploche na svete a to priamo na New Yorkskom Time Sqare.

- Reklama -

Na jednej z obrazoviek objavíme „prosbu,“ ktorá odkazuje spoločnosti Apple aby svoj najnovší výtvor premenovala z iPhonu 6S na iPhone 7, pretože „6S“ tu už je viacmenej 15 rokov. Všetko je navyše pekne podčiarknuté hashtagom #WeAre6s, čím dala spoločnosť najavo to, že je naozaj moderná. Apple má v tomto prípade obrovské šťastie, pretože 6S Marketing vraj nebude viesť súdy kvôli zhode názvu. To, že sa volá rovnako využila ináč a veľmi zaujímavo, čo povieš? Vidno, že robia skvelý marketing!

6S Marketing

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.