Len včera sme vám priniesli správu o tom, že Apple pravdepodobne predstaví iPhone 6 spolu so zakrivením predného sklíčka. Ani nie deň na to sa na webovom portáli 9to5mac.com objavili fotografie, ktoré zachytávajú predný panel 4,7″ iPhonu 6 práve so zakrivením na okrajoch!

Nová poloha prednej kamery

Na fotkách, ktoré zverejnil 9to5mac môžeme vidieť dve údajné sklíčka pripravovaného iPhonu 6. Pokiaľ ide o reálne fotografie, tak môžeme vidieť, že Apple naozaj pripravuje displej s uhlopriečkou 4,7″. Zmena však nastala aj v hornej časti, kde po novom nájdeme kameru naľavo od slúchadla, podobne ako tomu bolo v iPhone 4/4S.

d1
BiIele a čierne prevedenie predného panelu iPhonu 6 – svetapple.sk

Zakrivenie sklíčka

Včera sme vám priniesli správu o tom, že zo zadnej strany telefónu zrejme zmiznú hrubé prúžky slúžiace na oddelenie antén zariadenia. Uviedli sme vám v nej aj to, že Apple chystá mierne zakrivenie displeja po okrajoch. Netrvalo dlho a objavili sa nové fotografie, ktoré zachytávajú práve zakrivenie displeja po bokoch. Malo by ísť len o čisto dizajnérsku maličkosť, vďaka ktorej bude prechod dotykového skla do zaoblených okrajov telefónu omnoho plynulejší.

d3
Zakrivenie displeja bude len po bokoch dotykového sklíčka – svetapple.sk

Podľa týchto správ môžme povedať, že makety, okolo ktorých bol v poslednej dobe taký „buuum“ boli len veľmi orientačné a finálny dizajn iPhonu 6 nám ukazovali len veľmi okrajovo, kedže ten sa zakladá hlavne na detailoch ako napríklad zakrivenie displeja, či samotnej čistote dizajnu, ktorú si iPhone drží už od svojho uvedenia…

d2
Porovnanie displejov iPhonu 5/5S a iPhonu 6 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.