Apple sa pokúša už nejaký ten piatok vyrobiť dostatočné množstvo nezničiteľných zafírových sklíčok pre svoje zariadenia, no s poslednou spoločnosťou, ktorá ich mala dodávať, GT Advanced, to nedopadlo práve najlepšie. V Coupertine však nevzdávajú boj a pokračujú v dostupných možnostiach. Podľa posledných informácií by mala byť firma  Foxconn, najväčší partner v oblasti výroby iPhonov, výrobcom zafírových sklíčok!

Nová továreň

Túto špekuláciu potvrdzuje aj fakt, že v Číne sa rozhodli investovať a postaviť najväčšiu továreň na displeje pre jedného jediného partnera, ktorým by teoreticky mohlo byť Apple. Pokiaľ však pôjdeme ešte hlbšie, v takejto továrni by sa nemuseli vyrábať priamo displeje ale skôr spomínané zafírové sklíčka. Táto továreň má byť postavená už koncom budúceho roka, čo znamená, že sa dá očakávať príchod spevnených sklíčok na trh už pri iPhone 7. Špekuluje sa dokonca aj o iPhone 6S/6S Plus, no to sa nám zdá vzhľadom na obmedzené kapacity veľmi nepravdepodobné. Tu skôr Apple použije riešenie v podobe štvrtej generácie Gorilla Glass, ktoré je omnoho odolnejšie, ako jeho predchodca!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.