Pravdepodobne si už o oboch spoločnostiach počul. Foxconn (ktorého sídlo máme len tak mimochodom aj u nás na Slovensku) dnes ráno učinil úplne novú akvizíciu firmy Sharp, ktorá sa venuje výrobe elektrospotrebičov, ale aj napríklad displejov pre Apple. Cena spoločnosti bola neuveriteľných 6,2 milirady Amerických dolárov, čo určite nie je najmenej! Za tieto peniaze ale dostane Foxconn celú firmu a s takouto firmou sa dajú robiť divy. Bude to mať dopad aj na budúce iPhony či iné produkty Apple?

Foxconn kúpil Sharp!

No konečne, môžu si vydýchnuť páni vo Foxconne. Tí totiž majú za sebou hneď niekoľko neúspešných pokusov získať spoločnosť Sharp. Posledná ponuka pritom prišla len nedávno v januári a činila 5,3 miliardy Amerických dolárov. Tú v Sharpe ale odmietli a Foxconn bol nútený pridať. Finálna čiastka, ktorú rada Sharpu nakoniec bola ochotná akceptovať sa zastavila na číslici 6,2 miliardy dolárov. To už znie omnoho lepšie!

- Reklama -

Sharp ale pôjde do celkovej reštrukturalizácie, no tentokrát už pod vedením spoločnosti Foxconn. Firma dostala od Foxconnu už niekoľko pomerne lákavých ponúk, no dokázala im vzdorovať. Najnovšia ponuka, ktorá ale činila viac ako šesť miliárd dolárov sa už jednoducho odmietnuť nedala. Zatiaľ nám nie je celkom jasné, na čo Foxconn Sharp potrebuje. Spoločnosť totiž vyrába rôzne spotrebiče ako aj televízory či displeje. Medzi zákazníkmi je aj Apple.

iPhone 6S - svetapple.sk

V súčasnosti je spoločnsoť spolu s LG a Japan Display uvádzaná ako jeden z troch dodávateľov displejov pre najnovší iPhone. Práve preto by mohla táto akvizícia nejakým spôsobom súvisieť aj s Applom. Vďaka nej by mohli byť totiž displeje ešte dostupnejšie a Apple by malo spoľahlivého dodávateľa, ktorý by fungoval pod krídlami toho, kto montuje jeho iPhony.

Môže to ale súvisieť aj s tým, že Apple chce v budúcnosti nahradiť technológiu LTPS na svojich displejoch za technológiu OLED. Práve vďaka skvelým podmienkam od výrobcu jeho iPhonov by to bolo omnoho jednouchšie a Sharp by tak tieto displeje mohol vyrábať a dodávať ako jediný. Uvidíme, ako to celé dopadne v budúcnosti, každopádne to vyzerá na zaujímavú investíciu!

iPhone 6S Plus - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here