iPhone 8 bude trošku iným iPhonom, než ten, ktorý poznáme dnes. Nehovoríme ale o dizajne, ktorý sa bude samozrejme líšiť. Hovoríme skôr o spôsobe ovládania a nových prvkoch, na ktoré sme doteraz na iPhone neboli zvyknutí. Medzi ne patrí aj horná takzvaná „stavová lišta“, ktorá nás informuje o batérií, sile signálu či Wi-Fi. Ako to bude fungovať?

Stavová lišta a druhý displej

Podľa našich najnovších zistení a predpokladov sa pri iPhone 8 dočkáme hneď dvoch displejov pričom jeden bude hlavný a druhý bude sekundárny. Ten hlavný bude prakticky od rohu k rohu s výnimkou hornej časti, no a potom sekundárny bude vypĺňať priestor, ktorý je zvláštne rozložený v hornej časti zariadenia, kde do displeja mierne zasahuje fotoaparát a senzory s mikrofónom. Druhý displej by mohol byť len čiernobiely. Dôležité je podotknúť to, že rozdiel by pri pozorovaní nebolo vidieť, takže by mal uživateľ pocit, že ide len o jeden displej.

- Reklama -

Druhá varianta je potom taká, že sa naozaj dočkáme len jedného displeja, ktorý však bude vo vrchných častiach vždy čiernobiely a nižšie potom bude pôsobiť symetrickejším a logickejším dojmom. Tak či onak, práve vo výsekoch okolo kamery a mikrofónu by sa mali nachádzať informácie o sile mobilného či Wifi signálu a tiež informácie napríklad o stave baterky. Stavová lišta teda bude vyzerať mierne odlišne ako vyzerá dnes. Vývojári tvrdia, že možno bude aj interaktívna. V praxi si to teda predstavujeme tak, že pokiaľ klikneme napríklad na grafiku zobrazenia signálu, na normálnom displeji sa nám zobrazí napríklad operátor či Wifi sieť, na ktorej sme pripojený. Obrázok nižšie to dokonalo vystihuje.

Firmware HomePodu odhaluje další zajímavé detaily o iPhonu 8

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.