Pokiaľ nejaká spoločnosť vytvára nové zariadenie, musí vzniknúť niekoľko desiatok či dokonca stoviek prototypov, ktoré postupne určia, ako bude produkt vyzerať v jeho finálnej verzii. Čo sa týka Jablkovej spoločnosti, poväčšine bývajú tieto prototypy dobre uskladnené, alebo zachované tak, aby k ním nemal prístup žiaden zamestnanec či novinár. Nikto nevie ako, no dnes sa objavil inzerát s funkčným prototypom iPadu mini 2 priamo od Apple! 

Už dávnejšie

Pokiaľ sa vrátite približne mesiac dozadu, určite si spomeniete na funkčný prototyp iPhonu 6, ktorý sa objavil v aukcii na inzertnom portáli Ebay. Vtedy jeho cena presahovala 100 000 $. Dnes sa objavilo veľmi podobné zariadenie, nešlo všqk o iPhone ale o iPad. Rovnako, ako v prípade dávnejšieho prototypu, aj ten „nový“ ponúka špeciálny testovací firmware pre prototypy, ktorý samotný Apple nazýva ako SwitchBoard.

ffff

Prototyp iPad mini 2

O tomto prototype nevieme popravde mnoho informácií. Okrem toho, že je na ňom nainštalovaný SwitchBoard, nevieme ani to, akej je vlastne farby. Možnosti sú totiž dve. buď je v klasickej Space Gray alebo Black & Slate, pretože úniky ohľadom minuloročného ipadu naznačovali, že ho uvidíme opäť v rovnakej farbe, ako prvú generáciu. Pokiaľ by ste si chceli zariadenie zakúpiť nie je to žiaden problém. Stačí ak sa vám ho podarí vydražiť na tejto aukcii, kde štartuje na 4 999 $.

ffffff

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.