Včera sme ti priniesli článok o tom, ako na internet unikli fotografie údajného prototypu alebo testovacieho modelu iPhonu 7. Dnes sa na sociálnej sieti Weibo objavilo už aj video, ktoré toto zariadenie priamo zobrazuje. Pozri sa na zariadenie, ktoré dosť možno pochádza priamo od Apple a uvidíme ho aj v septembri tohto roku!

iPhone 7 na videu

Včerajší článok, ktorý sme venovali funkčnému prototypu iPhonu 7 si už určite čítal. Na interente sa totižto objavilo niekoľko fotografií, ktoré nám ukazujú telefón, ktorý zrejme uvidíme aj v septembri tohto roka. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby tento telefón nebol rovno aj funkčný. Nejde teda o žiadnu čínsku maketu tela zariadenia ale o niečo, čo sa dá zapnúť a to, že to pochádza od Apple potvrdzuje ešte jedna vec.

- Reklama -

Tou je operačný systém. Niekto by si mohol myslieť, že ide o jasný fake už len kvôli tomu, že používateľské prostredie nie je čistý iOS a je veľmi zvláštne. Žeby nejaký Android alebo vlastný OS, ktorý si v číne vymysleli sami? Nie! Apple totiž na svojich testovacích prototypoch využíva špeciálny operačný systém. Ten má celkom iné rozhranie ako klasický iOS, no ponúka veľa podobných funkcií. Aký to má priamy dôvod síce nevieme, no je zrejmé, že sa s takýmto systémom pracuje omnoho lepšie napríklad vývojárom a podobne.

Každopádne je teda vysoko pravdepodobné, že Applu tak nejako unikol prototyp smartfónu, ktorý nemal uniknúť vôbec. Ak sa mal niekedy dostať na svetlo sveta, tak to malo byť až po septembrovom predstavovaní. Často sa totiž stane, že Apple tieto prototypy alebo testovacie zariadenia, ktoré prejdú celým výrobným procesom vyradí a dá ich zlikvidovať. Ľudia majú ale šikovné ruky a tak sa môže stať, že sa náhodou k takémuto zariadeniu dostanú. Následne ho zvyknú predávať napríklad na Ebay a podobne.

Samozrejme nemusí ísť o žiaden prototyp z Apple, ale len o pracne vyrobenú napodobeninu, ktorú niekto upravil a urobil z nej prototyp. Faktom ale zostáva, že na danom zariadení funguje napriklad fotoaparát a podobne. O čo teda ide nevieme, ale veríme tomu, že je to skutočne iPhone 7. Zakryté sú aj napríklad FCC štítky a to bývajú na každom úniku, ktorý ukazuje produkty od Apple.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.