Následujúca scéna,  môže pôsobiť až trošku nereálne ale skutočne sa stala a zlodejov sa už podarilo zadržať. V Holadnsku sa polícií podarilo chytiť rumunskú zločineckú skupinu, ktorá kradla iPhony naozaj nebezpečným, no za to veľmi efektívnym spôsobom. Počas jazdy na diaľnici sa k dodávke priblížilo vozidlo, ktoré ju otvorilo a ukradlo z nej všetko čo sa dalo. Tejto technike kradnutia sa hovorí „Rumunská metóda“. 

Ukradli iPhony za $590 000

Vodiči kamiónov, ktorí prevážali iPhony mali už pomaly strach z každej jednej cesty, pretože sa objavila zločinecká skupina z Rumunska, ktorá kradla tieto zariadenia naozaj svojským spôsobom, podľa čoho bol aj pomenovaný. V Holandskom mestečku Ede sa podarilo polícií zatknúť 5 zločincov vo veku od 33 do 43 rokov spolu s upraveným vozidlom, ktoré slúžilo na takéto lúpeže. Tento gang je podozrivý až zo 17 takýchsto trestných činov, ktoré boli dokonalo premyslené. Z poslednej lúpeže si vraj odniesli iPhony v hodnote $590 000!

- Reklama -

Niekedy použili napríklad viac vozidiel na to, aby zmietli šoféra dodávky, prípadne aby šofér išiel presne tadiaľ, kadiaľ si to gang praje. Navyše tu veľkú úlohu zohrávala aj rýchlosť dodávky, ktorá záviselo od bezpečnosti zlodejov. Tieto trestné činy sa odohrávali takmer vždy počas noci. Zaujímavé je, že niečo podobné sa po prvý krát objavilo ešte v roku 2008, kedy polícia Nemeckému kamionistovi doslova neverila, akým spôsobom bol okradnutý. Neskôr sa lúpeže objavili napríklad v Belgicku, Holandsku a zase v Nemecku. Nie je jasné, či v tom išli len konkrétne títo piati zadržaní muži alebo je podobných skupín viac. Tak isto nie je jasné, akým spôsobom sa dozvedajú o tom, ktorý kamión vezie aký tovar. Špekuluje sa ale, že odpočúvajú vysielačky, v ktorých si kamionisti medzi sebou vymieňajú informácie.

Nižšie uvidíš video, ktoré natočila Rumunská polícia ešte v roku 2012. Samozrejme ide o nočný záber natočený z vrtuľníka pomocou špeciálnej kamery. Kamionisti prevážajúci iPhony si teraz môžu byť o čosi istejší, že sú v bezpečí aj keď popravde, nikdy nevedia čo ich vlastne čaká a či už sú všetci tí, zodpovední za tieto nebezpečné lúpeže za mrežami.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.