Bude to ozaj veľké! Aktualizácia systému iOS, ktorá síce neprinesie veľké zmeny vo funkciách či dizajne poteší najmä tých, ktorých trápil pomalý systém, pridlhé odozvy a aj nekonečne spomalené animácie a prechody. Doterajších sedem verejných beta verzií iOS 10.2 však potvrdili skutočný opak a je sa na čo tešiť!

iOS 10.2 už 13. decembra?

Od prvej bety sme boli svedkami zmien, ktoré Apple do systému prinesie. Popravde, zmeny neboli veľké a vlastne nepriniesli žiadne novinky, ktoré si bežný používateľ iPhonu či iPadu hneď všimne. Časom sme ti prinášali aj články o týchto novinkách a aj o tom, či sú tieto novinky nejakým spôsobom prospešné alebo nie.

- Reklama -

Čo je nové?

Prospešné alebo nie, rozhodne však potešia a v neposlednom rade rozšíria to, čo už terajší používatelia dennodenne používajú. Či už ide o konečne vhodné a na prvý pohľad jasné ovládanie hudby, dva nové efekty odosielania pre iMessage alebo možnosti pre tlačidlo Domov. Noviniek síce nie je veľa, no určite potešia tých, ktorým liezlo na nervy opakované aktivovanie Voice Control. Spomenúť však treba aj väčšie a skutočne omnoho väčšie zrýchlenie systému. Apple však mohlo zmeniť text pri zamknutom iPhone, kedy aj pri vypnutej nutnosti stlačenia tlačidla Domov sa tento text zobrazuje.

Či už len preklikávaš medzi aplikáciami v multitaskingu alebo len spúšťaš kameru. Všetko je na našom iPhone SE s procesorom A9 bleskovo rýchle a v porovnaní s iPhonom 7 totožné na nerozoznanie. Samozrejme, rozdiel tam síce bol, no ak by sme to merali tak tento rozdiel by bol v stotinách sekundy, čo je zanedbateľný faktor pri používaní iPhonu. Zhrniem to tak, že napr. zapnutie aplikácie Počasie trvá na iPhone SE 0,4 sekundy a na iPhone 7 0,3 sekundy. Zlomok? Áno a skutočne si tento rozdiel nevšimneš! iOS 10.2 je toho dôkazom a dokazuje to, že pokiaľ Apple chce, dá sa všetko a v ceste mu nestojí hardvér, ale softvér.

Prečo je lepší?

Lepší je už len preto, že všetko to, čo na svojom iPhone robíš bude okamžité, bez zbytočných sekavých prechodov, animácií a už vôbec nebudeš musieť čakať na to, aby sa tvoja obľúbená aplikácia Apple alebo hra z App Store spúšťala viac než niekoľko sekúnd. Osobne som mal česť otestovať viacero iPhonov bežiacich na rozličných verziách iOSu, no musím povedať to, že ani iOS 7 nebol tak premakaný a vyladený ako iOS 10.2. Podľa doterajších beta verzií a najnovších dohadov by mala byť táto aktualizácia dostupná už budúci utorok, 13. decembra 2016.

vzorova-sablona-titulnych-fotografii-svetapple1

Môže ťa zaujímať
- Reklama -