iOS je mobilný operačný systém, ktorý má každý z nás vo svojom iPhone či iPade. Je podstatne rýchlejší a stabilnejší v neposlednom prípade aj bezpečnejší či jednoduchší ako jeho hlavný konkurent Android. Momentálne poznáme jeho 9. generáciu a tá sa síce od tej prvej poriadne zmenila, no v základe je stále rovnaká. Každopádne, Apple očividne pracuje na novej generácií, ktorá má byť predstavená približne o 2 mesiace. Najnovší koncept ti ukáže, čo by mohla obsahovať.

iOS 10 koncept, ktorý sa ti zrejme zapáči!

Asi je pomerne subjektívny názor tvrdiť, čo by človek chcel a čo by človek nechcel v iOS. V podstate je to v poriadku. Všetci totižto chceme niečo iné a radi by sme sa zbavili nejakej zbytočnej funkcie, ktorá nám v iOS v súčasnosti prekáža alebo je nedokonalá a žiadame o jej vylepšenie. Každopádne niekoľko funkcií by chcela asi väčšina z nás a tie nájdeš aj v tomto videu.

V prvom rade je v o videu ukázaná celkom zaujímavá čítačka QR a čiarových kódov. Tá by nám mohla zaujímavým spôsobom zobraziť funkcie o danom produkte prípadne o danom nákupe, pokiaľ by bol zrealizovaný cez Apple Pay. Zaujímavá funkcia by ale mohla byť aj odstránenie niektorých systémových aplikácií, ktoré nám na ploche zavadzajú a nepoužívame ich. V našom prípade napríklad iTunes Store či Akcie.

iOS 10 - svetapple.sk

To sú pre nás zbytočnosti, nakoľko akcie nesledujeme a tiež nekupujeme obsah v iTunes Store, keďže si predplácame Netflix či Apple Music. Nehovorím tu len o sebe ako o autorovi článku, máme redakčný účet a takto to funguje. Ďalšia zaujímavá novinka by mohlo byť úprava funkcií v ovládacom centre. Niekomu by tu možno vyhovovalo skôr vypnutie a zapnutie mobilných dát ako rýchly vstup do aplikácie „Hodinky“ a spustenia časovača.

Rovnako by tu možno niekto nechcel funkciu nerušiť a nahradil si ju niečim iným. Možnosti je skutočne veľa. Vo videu sú ďalšie zaujímavé veci, ktoré by sme určite privítali. Sme teda zvedaví ako sa Apple s iOS 10 vysporiada, no už dnes sa naň tešíme. Dúfajme už len, že to nebude sklamanie. Tešíš sa aj ty?

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Instagram prichádza s užitočnou novinkou. Oceníte ju hlavne pri nahrávaní príbehov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.