Áno, je to tak, už počas tohto roka by sme sa mali dočkať nie len nového iPhonu 8, ktorý prinesie celkom nové možnosti aj po stránke ovládania, ale aj nového operačného systému iOS 11, ktorý by mal priniesť značnú kompatibilitu s týmto novým ovládaním. Nebude to ale všetko. Dostane aj veľa nových funkcií, na ktoré sa môžeme tešiť už dnes. Dnes si ukážeme dokonalý koncept iOS 11, ktorý ukazuje tento operačný systém tak, ako by mohol naozaj vyzerať!

Koncept

Nový koncept ukazuje verziu operačného systému iOS 11, ktorá pracuje s displejom od kraju ku kraju, ktorého súčasťou už nie je ani Home Button či Touch ID  takej forme, v akej to poznáme dnes. Home Button by mal ostať na rovnakom mieste s tým, že sa z neho stane v podstate taký digitálny ovládač. Na jeho mieste teda nebude žiadne hardvérové tlačidlo či priehlbina tak, ako je tomu dnes, ale len displej, ktorý bude toto tlačidlo plne nahrádzať. Ďalej tu bude samozrejme Touch ID.

- Reklama -

Senzor by sa mal nachádzať v špeciálnej vrstve dotykového skla, v ktorom navyše nájdeme aj ešte viac premakanejší a citlivejší 3D Touch a pod ním technológiu OLED, pravdepodobne vyrobený spoločnosťou Samsung. Nový koncept ukazuje, ako by to mohlo celé vyzerať a my musíme uznať, že aj keď týmto spôsobom iOS mierne stratilo svoju súčasnú podobu, stále vyzerá pomerne dosť dobre a hlavne použiteľne. Viac už necháme na teba, aby si sám zhodnotil, či ti takýto displej v tvojom iPhone vyhovuje alebo nie.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here