Používatelia iOS 11 sa stále sťažujú na zhoršenú výdrž batérie, ktorá postihuje ich telefóny. Podľa ich slov bol na tom iOS 10 omnoho lepšie. Takéto tvrdenie môže ale povedať ktokoľvek, preto je potrebné vykonať testy. Výsledky testov ale aj tak neprekvapili. Komunita mala pravdu nový operačný systém je na tom výrazne horšie ako jeho predošlá verzia!

Výdrž batérie

Výdrž batérie je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré sa týkajú moderných smartfónov. Každý predsa chce, aby mu telefón vydržal čo najdlhšie a aby ho mohol používať možno aj dva dni na jedno nabitie. V realite to ale pri momentálnej aktualizácii iOS 11 nie je možné. Operačný systém sa zhoršil a telefóny vydržia kratšie ako pred tým. Nie je to len naše tvrdenie, ktoré sme si vymysleli, predchádzala tomu analýza serveru 9to5mac.com avšak aj my môžeme dodať, že rozdiel cítime aj v bežnom používaní. Na iPhone 7 Plus omnoho skôr vyskočí upozornenie s 20% baterky ako pred tým.

- Reklama -

Poďme ale späť k spomínanej analýze od 9to5mac.com. Redaktori sa rozhodli zistiť, či je to naozaj tak a dostali až katastrofický výsledok. Nové dáta prezrádzajú, že kým sa iOS 10 zo 100% nabitej baterky vybil na úplnú nulu, trvalo to asi 240 minút. Akonáhle bol ale tento istý test vykonaný na rovnakom zariadení s iOS 11, trvalo to len 96 minút! To je neuveriteľný rozdiel. Apple by s tým mal určite niečo robiť. Uvidíme, kde je chyba a čo tak moc požiera baterku. Toto Apple nemôže nechať len tak. Nech už má iOS akékoľvek problémy, všetky sa dajú ako tak zvládnuť a počkať do následujúcej aktualizácie. S vybitým telefónom je nám ale všetko na nič.

iOS - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.