Najnovšie tu máme ďalšiu aktualizáciu softvéru a tak nás logicky zaujíma aké benefity používateľom prináša. Novinka by mala byť lepšia a rýchlejšia. Je to ale skutočne pravda? Pozrite sa na test iOS 13.2.2 vs iOS 13.2.3.

iOS 13.2.2 vs iOS 13.2.3.

Dopredu treba povedať, že nejde o žiadnu veľkú zmenu. iOS 13.2.3 opravuje prevažne drobnejšie chyby, ktoré spôsobili predošlé verzie iOS 13.2 a iOS 13.2.2. Žiadne veľké novinky sme preto touto aktualizáciou nezískali.

- Reklama -

Tak či onak ale Apple tak ako vždy sľubuje, že nový update je rýchlejší, stabilnejší a zariadenie s ním dosahuje lepšie výsledky. O tom či je to ale pravda vás bude musieť už presvedčiť video nižšie.

Postaral sa oň YouTube kanál Muzaffar Moorad. Ten si vzal do vienka konkrétne dve zariadenia. Hoci sú na oko odlišné v skutočnosti majú rovnaký hardvér. V prvom rade ide o iPhone 6S a v druhom rade o iPhone 6S Plus. Nakoľko je jediný rozdiel v zariadeniach rozlíšenie obrazovky, nemyslíme si, že by medzi nimi mali byť výrazné rozdiely. No a vlastne ani neboli.

V niektorých disciplínach vyhral iOS 13.2.2, v iných zase iOS 13.2.3. Dá sa teda povedať, že tam kde si systém v jednom polepšil, v inom si zase pohoršil a tak sa po stránke výkonu podľa nášho názoru zariadenie neposúva v podstate nikam.

Veľmi zaujímavo ale dopadol benchmark test. Ten pri staršom operačnom systéme iOS 13.2.2 zaznamenal pri single-core teste 533 bodov. Novšia generácia systému iOS 13.2.3 potom získala 562 bodov. V multi-core teste dosiahol starší update 939 bodov. Novší potom 1035 bodov. Sú tu teda drobné ale viditeľné zmeny.

Ak váhate, či si aktualizáciu nainštalovať alebo nie, určite to urobte. Doteraz neboli zaznamenané žiadne chyby, ktoré by vás mali presvedčiť o opaku. Po stránke výkonu alebo stability je to úplne to isté čo aj pred tým. Výsledok je teda taký, že updatom viac získate ako stratíte. Pokiaľ sa vám systém nedarí aktualizovať, prečítajte si v tomto článku ako postupovať.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.