Pokiaľ využívate Emoji ikony pri písaní správ alebo akéhokoľvek iného textu, pravdepodobne vás príjemne potešíme. Nová verzia operačného systému iOS 14 prináša jednoduchú možnosť, pomocou ktorej viete vyhľadať konkrétneho Emojiho vďaka kľúčovým slovám.

iOS 14 a vyhľadávanie EMOJI ikoniek.

Každý rok je to o niečo komplikovanejšie. Do iOS sa neustále dostávajú desiatky či dokonca stovky nových Emoji, v ktorých používatelia strácajú prehľad. Niekedy trvá skutočne dlho, kým si nájdu tú ikonu, ktorú v danej chvíli potrebujú. V minulosti tomu pomohlo pridanie malých znakov do spodnej časti klávesnice. V dnešnej dobe však už evidentne nestačí ani to. Cupertisnký gigant musel vymyslieť niečo nové.

Jednotlivé Emoji možno neviete nájsť „manuálne“, no určite ich viete veľmi rýchlo pomenovať. Vďaka pridanému textovému riadku vám stačí zadať vhodné kľúčové slovo (definíciu ikony) a iPhone sa postará o to aby vám ju ponúkol. Samozrejme, že sme to už stihli otestovať. Celý proces je veľmi rýchly a funguje na výbornú. Jediná nevýhoda je tá, že klávesnica pracuje zatiaľ iba v angličtine. Pokiaľ sa napríklad budete snažiť zadať slovo „srdce“, neobjavia sa vám žiadne výsledky.

Nakoľko vieme, do akej miery spoločnosť Apple zaujíma malá krajina uprostred Európy, nepredpokladáme, že sa tu v skorej budúcnosti dočkáme aj slovenského jazyka. Kto ale vie, trebárs nás cupertinský gigant prekvapí. Čo poviete na túto jednoduchú a praktickú novinku vy?

iOS 14 prináša vyhľadávanie Emoji ikoniek.

zdroj

Prečítajte si tiež  Ľudia sa búria. Ulož.to mení spôsob vyhľadávania a ten starý už nikdy nevráti späť. Je to extrémne nepraktické
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.