iOS 15 a zdieľanie domovskej obrazovky cez FaceTime

Odkedy nás zasiahla pandémia koronavírusu, mnohým ľuďom sa zmenil spôsob práce. Kancelárie sme vystriedali za obývačky či pracovne a oveľa viac sa v praxi spoliehame na naše počítače a mobilné zariadenia. Aj to je jeden z dôvodov, prečo Apple pravdepodobne pridá do iOS 15 zdieľanie domovskej obrazovky cez FaceTime.

Internetová stránka Republicworld uvádza, že hoci video-telefonáty v podaní aplikácie od Apple fungujú dobre, jedným z najväčších nedostatkov je nemožnosť zdieľania obrazovky s partnerom na druhej strane hovoru.

Samotná funkcia je ale dôležitá, nakoľko práve na displeji iPhonu alebo iPadu máme často dáta, ktoré musíme komplikovane opisovať. Alternatívou je využitie inej apky, ktorá podporuje zdieľanie obrazovky (napríklad Zoom).

Nakoľko sa ale Apple snaží dlhodobo presadzovať svoje vlastné riešenia a používateľov chce udržiavať na vlastných aplikáciach v rámci „celého ekosystému“, žiadaná funkcia môže byť odprezentovaná už o pár mesiacov na WWDC 2021.

Napíšte nám do komentára, či sa vám hodí takéto zdieľanie obrazovky, alebo je pre vás v prípade aplikácie FaceTime úplne bezpredmetné. Za nás ide o super nápad, ktorý by mohol byť pokojne zrealizovaný aj skôr (napríklad v iOS 14.5, iOS 14.6).

Prečítajte si tiež  Muž zabil počítač. Dostal pokutu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJzdroj
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.