Fotky, ktoré dnes dokážu vyhotoviť smartfóny sú naozaj kvalitné. Výnimkou nieje ani iPhone 5S, so svojim iSight. Jedna vec, ktorá iPhonu zatiaľ veľmi chýba je nastavenie manuálnej expozície. Vďaka AVCaptureDevice sa tento problém vyrieši!

iSight

iSight je pomenovanie fotoaparátov alebo kamier, ktoré Apple používa vo svojich zariadeniach. Predtým tento názov niesla webkamera. V súčastnom iPhone 5S nájdeme skvelé predpoklady na vyhotovenie kvalitnej fotografie. Jednou z nich je rozlíšenie osem megapixelov, ktoré je síce omnoho menšie ako ponúkajú ostatné high-end smartfóny, no to nemusí hrať nijakú rolu v kvalite výslednej fotky. Ďalšou je slnečná clona so svetelnosťou ƒ/2,2, navyše minuloročná novinka, ktorá zväčšila senzor fotoaparátu až o 15%, a tiež samotný pixel na 1,5 mikróna.

AVCaptureDevice

Aj napriek tomu, že samotný fotoaparát prešiel v iOS 8 miernym vylepšením, napríklad si môžeme manuálne upraviť kontrast, zďaleka nám neponúka také možnosti nastavenia, aké by sme mohli očakávať. Server AnandTech však objavil funkciu, vďaka ktorej budú môcť vývojári nastaviť svetlosť, vyváženie bielej, ISO, rýchlosť uzávierky či čas. Ako Api nesie názov AVCaptureDevice a vývojári ho budú môcť použiť aby poskytli  užívateľom omnoho rozšírenejšie funkcie nastavenia fotoaparátu, ako sme poznali doteraz!

Zdá sa teda, že Fotoaparát v iPhonoch a iPadoch dostane opäť o level vyššie možnosti čo by sa malo vyobraziť na finálnych snímkoch.

ios-8-camera-photos
Nové funkcie rozšíria ponuku možností nastavenia fotoaparátu – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.