Hoci má iOS počas posledných rokov nepríjemné problémy s horšou stabilitou či výraznejšími chybami, stále ide o nalepší operačný systém, aký si človek môže dopriať. Je veľmi bezpečný, zamrzne alebo príde s úplne iným problémom len veľmi občasne a zároveň je veľmi jednoduchý a intuintívny. Apple sa pokúsilo s príchodom iOS 9.3 napraviť to, čo pri predošlých iOS verziách pokazilo a zrejme to vyšlo. iOS 9.3 je najstabilnejší operačný systém od Apple za posledné roky!

iOS 9.3, je to najstabilnejší systém za posledné roky!

Pokiaľ sa pozrieme do minulosti, iOS sa vlastne začal zhoršovať s príchodom úplne nového dizajnu v roku 2013, kedy bol predstavený iOS 7. Vtedy ale ešte stále všetko fungovalo prakticky tak, ako malo, aj keď s drobnými chybami. Totálna katastrofa prišla až o rok neskôr, kedy Apple predstavilo iOS 8. Ten síce fungoval na nových zariadeniach dobre ale na starších produktoch to bola jednoducho katastrofa.

- Reklama -

Apple dokonca prehralo boj s Androidom, ktorý v tabuľke stability skončil ešte lepšie ako iOS, čo bola celkom veĺká hanba, keďže práva stabilita je najhlavnejší argument majiteľov iOS, ktorých sa pýtajú ľudia, prečo si vlastne iPhone či iPad kúpili. Úroveň pádov bola minulý rok na úrovni 3,2% zatiaľ čo tento rok je to presne o percento menej, teda 2,2%. Najnovšia verzia Andoridu sa pohybuje na čísle 2,6%.

iOS 9.3 - svetapple.sk

Je vidno, že Apple poriadne zamakalo na stabilite a na nových zariadeniach je to skutočne cítiť. Na najnovšom iPhone 6S Plus funguje doslova fantasticky. Avšak na starších zaradeniach sa objavujú nepríjemné problémy, ktoré určite nikoho nepotešia. Rovnako tak, ako má Apple problémy s odkazmi v aplikáciach a podobne. 

Na jednej strane totižto iOS 9.3 môže byť najstabilnejší, no niekoľko veľmi podstatných chybyčiek predsa len prináša a tie nemusia byť pre mnohých vôbec príjemné. Každopádne, netreba si z nich robiť príliš veľkú hlavu. Apple si veľmi dobre uvedomuje, o aké chyby ide a len pred pár minútami, 10 dní po vydaní iOS 9.3 prichádza nová verzia iOS 9.3.1, ktorá všetko opravuje.

iOS 9.3 crash

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.