Pokiaľ patríš medzi netrpezlivú verejnosť, ktorá chce silou mocou vyskúšať najnovšiu beta verziu mobilného operačného systému iOS 9.3, pravdepodobne by si mal teraz zbystriť zrak. Po pondelkových beta verziách pre testerov totiž prichádzajú oficiálne verzie aj pre verejnosť. Ty si tak môžeš už teraz dovoliť vyskúšať iOS 9.3 aj na svojom iPhone bez toho aby tam bol nelegálne!

iOS 9.3 Public Beta 3 je von! Vyskúšaj si ju aj ty.

Nová Public Beta, konkrétne s označením 9.3 je vonku len pár hodín, no záujem verejnosti je stále obrovský. Presne preto ju už teraz skúšajú tisíce ľudí po celej planéte a to vlastne aj vďaka tomu, že Apple vytvoril možnosť testovania beta verzií aj pre širokú verejnosť.

Ide v podstate o takmer totožnú verziu, aká vyšla v pondelok. O tom, čo 9.3 beta ponúka sa tak dočítaš práve v tomto článku. Rozdiely medzi klasickou betou a public betou sú takmer minimálne či dokonca možno aj žiadne. Hlavný rozdiel je podľa nás v optimalizácií a stabilite.

ios 9.3 - svetapple.sk

Kým verzia pre developerov je otvorenejšia, častejšie sa stáva, že môžu spadnúť kvôli nejakej chybe. Verzia pre verejnosť by mala byť lepšie optimalizovaná a rovnako tak aj stabilnejšia aby nedošlo k problémom. Predsa len bežný používateľ nechce vychytávať chybičky ale chce si vyskúšať najnovšie funkcie, a tých má iOS 9.3 naozaj dosť.

Oficiálneho vydania by sme sa mali dočkať už niekedy o mesiac, kedy príde na trh nový iPhone 5SE, iPad Air 3 či Apple Watch S. Práve po Keynote, ktorej dátum ešte presne nepoznáme by mohla byť už oficiálna aktualizácia na iOS 9.3 dostupná na našich zariadeniach. Treba byť preto naladený, pripravený a hlavne trpezlivý. Veď aj samotné Apple chce mať čo najstabilnejší software a to bez patričného testovania proste nejde!

Len tak mimochodom, verejná beta verzia neprišla len pre naše iPhony, iPady či iPody Touch s iOS 9.3. Vyskúšať si môžeš napríklad aj taký nový OSX 10.11.14. Tak čo, tešíš sa na nový iOS? Pozri si na videu nižšie, čo všetko ponúka! 🙂

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here