Spoločnosť Apple môže byť na svoj nový operačný systém skutočne pyšná. Za necelé dva mesiace, od kedy sa dostal v oficiálnej verzií do celého sveta totiž dokázal nabrať na iOS zariadeniach podiel až 66%, čo skutočn nie je málo a už predbehlo minuloročné, pomerne nevydarené štatistiky iOS 8. Za posledný výraznejší nárast môže práve iOS 9.1 s podporou smajlíkov!

66% zariadení

Apple má svoj iOS 9 nainštalovaný už na 66% zariadeniach, ktoré sú vo svete. Zvyšných 25% si ešte stále drží iOS 8, no a potom tu máme asi 9% používateľov predošlých systémov. Približne pred dvoma týždňami, kedy Apple naposledy informovalo o svojich štatistikách mal systém len 61%, čož znamená, že zažil približne 5% nárast. Podľa analytikov za to môže práve predstavenie alebo lepšie povedané, vydanie iOS 9.1, s podporou nových Emoji smajlíkov, ktoré prinášajú nové gestá. Ľudia ich jednoducho strašne chceli, no na to, aby ich získali, museli urobiť celkový update systému, no a tak Apple získalo opäť o čosi lepšie čísla. Len tak ďalej!

- Reklama -

zdroj: Apple.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.