Apple predstavil na WWDC iOS 9, ktoré ponúka veľmi dôležité riešenie pre tých, ktorým baterka v iPhone nevydrží príliš dlho a potrebujú ešte o jednu dve hodinky navyše. Jedným riešením je špeciálna funkcia šetrenie, ktorá sa aktivuje poväčšine sama, no a druhá je absolútna novinka, avšak je tak primitívna, že ľuďom ostáva rozum stáť, prečo ju Apple nepredstavilo ešte v roku 2007!

Šetrenie

Nová funkcia v iOS 9, ktorá ti bude šetriť baterku je síce v prípade Apple absolútna novinka avšak vo svete to už taká novinka nie je a používatelia ju veľmi dobre poznajú z konkurenčných zariadení. Je to jednoduché. Telefón obmedzí množstvo funkcií ako animácie na displeji, prestane posielať upozornenia, šetrí aj pri vyhľadávaní siete a rovanko tak sa o čosi zníži aj jeho výkon. Takýto princíp šetrenia sa najprv zobrazí pri 20% s tým, že ho môžeš odmietnuť a potom sa sám nastaví pri 10% (dá sa to však nastaviť aj tak, aby telefón fungoval štandardne aj pri 10% a teda bez šetrenia)

Takéto „drastické“ riešenie by malo ušetriť baterku v tvojom iPhone naozaj výrazne a telefón ti vďaka nemu prinesie až o 3 hodiny viac (aspoň podľa Apple). Avšak nie je to to jediné, čo šetrí baterkú je tu aj druhá funkcia.

Vo vrecku aj na stole bez svetelných upozornení!

Pokiaľ pracuješ cez internet alebo si zvyknutý denne odpisovať na množstvo e-mailov správ a navyše dostávaš aj množstvo upozornení, určite si všimneš, že vždy sa ti naplno rozžiari displej. Minimálne ak je tma. Ak máš však iPhone vo vrecku (kde tma je) a ty dostaneš upozornenie, no nechceš si ho pozrieť, je zbytočné aby sa displej rozsvietil. Nový spôsob šetrenia teda bude fungovať tak, že keď bude telefón vo vrecku alebo na stole (displejom k stolu) senzory to zachytia a pošlú ti len zvukové upozornenie.

Je to absolútne primitívne riešenie ale podľa Apple by malo predstaviť zlepšenie výdrže až o hodinku, ktorá sa určite hodí!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.