Apple predstavilo nový iPad Air 2 ešte len minulý týždeň, no jeho predaj urýchlilo. Prvý majitelia si už mohli vyzdvihnúť svoj iPad, a tak sa nám začínajú objavovať rôzne testy. Jeden z nich je aj ten dnešný, kde sa testovala odolnosť voči pádom. No a hádajte, ako to dopadlo! 

Opäť to nevydržal!

Nový iPad ponúka naozaj extrémne tenké šasi. Veď celá hrúbka jeho tela má len 6,1mm. Materiály, z ktorých je iPad vytvorený, sú síce „exkluzívne“, no čo sa týka odolnosti, tak to skutočne nie je ich silná stránka. Treba to povedať na rovinu, iPady sú skrátka krehké a pokiaľ ich nenosíte v púzdre, je takmer isté, že pri páde na chodník budete mať pavučinu na displeji. Každým rokom sa na YouTube objaví hneď niekoľko podobných testov, z ktorých máme aspoň akú, takú možnosť vyčítať, na čo si dávať pozor. Dnes prichádza jeden z prvých, no dopadlo to presne tak, ako sme očakávali. Pri prvom páde sa iPad rozbil, no výrazne sa ohol aj tenký roh zariadenia. Je to jednoducho daň za extrémnu tenkosť. V druhom teste bol iPad otočený tvárou v tvár k chodníku. Aj napriek tomu, že test nebol celkom objektívny, vzhľadom na to, že bol iPad prasknutý, keby bol nový dopadne zrejme úplne rovnako. Na displeji sa objavila obrovská pavučina. Jedná dobrá správa je aspoň to, že dotyk fungoval aj po tom, ako bolo sklíčko rozbité. Preto vám odporúčame aby ste si zakúpili na váš iPad aj púzdro. Predsa len ide o menšiu investíciu, ako kúpa nového displeja či dokonca zariadenia 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.