Spoločnosť Apple aj tento rok chystá úplne nové iPady. Obľúbené tablety by však mali prísť iba dva a to jeden úplne nový, ktorý ponúkne až 12,9″ displej a druhý menší, iPad mini 4. generácie, ktorý dostane výrazný upgrade HW. Apple tento rok nemá predstaviť iPad Air 3. generácie a to predovšetkým preto, lebo minuloročný model, iPad Air 2, je dostatočne výkonný na to, aby zvládal všetko to, čo ponúka iOS 9 a zároveň by nebol až takým lákadlom na kúpu.

Predtucha Digitimes

Digitimes dnes vydalo veľmi zaujímavú informáciu o tom, že spoločnosť Apple počas tohto roka nepredstaví iPad Air 3. generácie ale len iPad Pro a 4. generáciu iPadu mini.

Dôvod by mal byť prostý. iPad Air 2. generácie ponúkol minulý rok naozaj výkonný hardware a technologicky je výrazne popredu.

To, čo dostal tento tablet minulý rok by mal dostať iPad mini 4. generácie tento rok. Hovoríme konkrétne o 6,1mm tele, Apple A8X procesore či 2GB RAM. iPad mini 4. generácie by sa mal podobať na iPad Air 2 aj dizajnom ako naznačil tento únik.

iPad Pro by mal byť naopak veľkým 12,9″ tabletom, s podporou stylusu a technológie Force Touch. Okrem toho by však mohol priniesť aj nejaký hybridný systém spojením iOS a OS X či 4 reproduktory. Samozrejme o zariadení zatiaľ nemáme takmer žiadne informácie, preto nemôžeme hovoriť o tom, čo presne ponúkne.

Nič nezvyčajné

Ak sa ti nezdá, že by Apple predstavilo iPad Air 3 inokedy ako je to zvykom, ver, že sa tak skutočne môže stať. Nebolo by totiž po prvý krát, kedy Apple predstavilo nejaký produkt mimo klasického lineupu predstavovania. Napríklad taký iPad 3 (prvý iPad s retina displejom) vyšiel len pol roka po tom, ako vyšiel iPad 2 a následne pol roka po 3-jke vyšiel iPad 4. Rovnako sa tak stalo aj v prípade iPhonu 4S. Ten vyšiel jeden a pol roka potom, ako vyšiel iPhone 4. Podľa všetkého by sme mohli nový iPad Air 3 očakávať niekedy v prvom štvrťroku budúceho roka.

Prečítaj si tiež: 10 najhorších krytov na iPhone, aké sa kedy na svete objavili!

Je tu však ešte jedna možnosť, ktorá predsalen prichádza do úvahy. Táto možnosť hovorí o niečom, čo Apple spravilo minulý rok a všetkých to veľmi sklamalo. iPad Air 3. by predsa len mohol byť predstavený popri svojom menšom a väčšom bratovi ale s tým, že by zostal prakticky rovnaký len s pár drobnými zmenami. v tomto prípade by to mohla byť podpora stylusu a technológia Force Touch.

Prečítajte si tiež  Apple je najväčší výrobca tabletov na svete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.