Spoločnosť Apple chystá prekvapenie, na ktoré si fanúšikovia a zákazníci značky ešte počkajú. Do ponuky sa zaradí nový iPad Air 5. generácie (2022) s výkonnejším procesorom a kvalitnejším displejom. Informuje o tom portál 9to5mac.

Doposiaľ sa súčasná štvrtá generácia populárneho tabletu vyrába s dizajnom iPadu Pro a s LCD obrazovkou. Tá je v porovnaní s drahšou verziou „iba“ 60 Hz (iPad Pro 11″ ma 120 Hz ProMotion displej).

- Reklama -

Dodávateľské reťazce ale naznačujú, že na budúci rok by mohlo Apple prejsť na inú technológiu. Spoločnosť LG a Samsung sa majú pripravovať na hromadnú výrobu OLED displejov, ktoré nahradia súčasné LCD.

Prečo ho Apple nevybaví mini-LED displejom? 

Ak vás to prekvapilo v súvislosti s nedávnym predstavením 12,9″ iPadu Pro s mini-LED displejom, vysvetlenie je celkom jednoduché. Technológia LCD, pod ktorou je množstvo miniatúrnych LED diód (vďaka čomu je kvalita zobrazenia na špičkovej úrovni) je síce perfektná, no zároveň aj drahá.

Je pravdepodobné, že ju Apple v budúcnosti použije v 11″ iPade Pro, no aby znížilo výrobné náklady na iPad Air 5. generácie, tento tablet bude vybavený „iba“ klasickým OLED displejom. S tým však môžu prísť aj nechcené problémy, ako napríklad vypaľovanie pixelov alebo tvorba „duchov“.

Apple samozrejme na podobné situácie myslí a preto dávno (ešte pred predstavením iPhonu X) vymyslelo technológiu, ktorá dokáže šetriť aj stále zapnutý OLED displej. Funguje to na princípe posuvu pixelov.

Nakoniec len dodáme, že ak sa tieto správy stanú realitou, neočakávame, že sa zmení aj zobrazovacia frekvencia. Tá v prípade iPadu Air 5. generácie zostane na rovnakej úrovni ako dnes (60 Hz). Dôvodom je odlíšenie sa od drahšieho modelu.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -