iPad už dávno nie je len tým tabletom, na ktorom môžte surfovať po internetne prípadne hrať nejaké hry od rôznych vývojárov. V internetovom obchode iTunes AppStore sa nachádza množstvo užitočných aplikácií, ktoré sa dajú využiť aj pri vašej práci či hobby. Týmto aplikáciam pravdepodobne vďačí aj americký pilot a jeho manželka za záchranu života!

iPad ako záchrana

Predstavte si to, máte svoje vlastne lietadlo a  je práve pekný deň. Prečo teda nezobrať manželku a nepreviezť sa lietadlom po nádhernej oblohe. Spravil tak aj americký pár, ktorému však krásny výlet prekazila elektronika lietadla, ktorá v jednom momente jednoducho vypovedala službu a pilot so svojou manželovkou ostali vydaní na pospas osudu. Našťastie šlo o dobrého pilota a našťastie mal so sebou  iPad, v ktorom bolo akoby náhodou nainštalovaných aj niekoľko leteckých aplikácií, vďaka ktorým mohli sledovať svoju výšku, dráhu či rýchlosť letu. Aj keď sa to možno zdá ako nemožné, s jediným palubným zariadením, ktorým bol iPad sa im podarilo pristáť na letisku Regional Airport v Rapid City (Južná Dakota)

Vzhľadom na to, že jediné, čo na palube fungovalo bol práve iPad, pilot nemal ako kontaktovať rádiovú vežu na letisku a navyše sa mu po poškodení elektroniky nechcel vysunúť ani podvozok. Nakoniec sa mu však aj bez navádzacích súradníc podarilo bezpečne pristáť s tým, že on ani jeho manželka neutrpeli žiadne zranenia.

Riaditeľ letiska hovorí o zázraku, keďže pilot musel vykonať naozaj komplikovaný manéver, s ktorým mu navyše nepomohla ani pokazená elektronika v lietadle. O tomto pilotovi nakoniec povedal: “ Musel to byť sakra dobrý pilot, on ani jeho manželka neutrpeli žiadne zranenia a z lietadla odišli po svojich“

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa na zaujímavý koncept systému iOS 16
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.